США, ймовірно, продовжать відходити від активної участі в дипломатії між Україною і країною-агресором Росією, зменшать пряму військову допомогу Києву, але не зупинять доступ до супутникових знімків і продовжать передавати важливі розвідувальні дані. Про це інформує Foreign Policy (FP) 9 червня, передають Патріоти України.
Шлях України до безпечного та суверенного майбутнього став значно вужчим – настільки, що серед європейців почав поширюватися песимізм, ідеться у статті. Але поки рішучість українців продовжувати боротьбу залишається незмінною, існують стратегії, які можуть допомогти їм перемогти – навіть без звичної підтримки з боку США, додає FP.
Посилаючись на минулотижневий Чорноморський безпековий форум, видання пише, що в Україні продовжують вірити, що президент США Дональд Трамп незабаром змінить свою точку зору і почне більше допомагати Україні. Однак, більш вірогідним автори статі вважають те, що очільник Білого дому звинуватить і Москву, і Київ у нездатності виконати його вказівки і відмовиться від активної участі в дипломатії, а також припинить постачання американської зброї Україні. Але, як наголошує журнал, адміністрація Трампа не відмовиться від України повністю.
Американські політики – серед них більшість республіканців – розуміють, що Вашингтон занадто багато втрачає від потенційного українського краху, пишуть журналісти. На їх думку, США можуть і, ймовірно, будуть робити пропозиції, аналогічні попередній підтримці, "якщо це не обійдеться Вашингтону надто дорого".
Американські інсайдери ЗМІ розповіkb, що адміністрація Трампа не призупинятиме доступ України до американської супутникової розвідки, називаючи американські супутники "очима і вухами" ЗСУ.
Зазначається, що в лютому 2022 року Національне агентство геопросторової розвідки США надало Україні доступ до комерційної платформи супутникової зйомки, яка використовує радарні знімки високої роздільної здатності для відстеження пересування російських військ, які українські військові використовують для планування контрнаступу. Медіа наголошує, що це одна з небагатьох технологій, яку не можуть замінити ні українці, ні їхні європейські союзники і що "без неї Київ опинився б у невигідному становищі". При цьому журнал підкресляює, що цього не станеться, тому що "постійний доступ України дає змогу Сполученим Штатам тримати руку на пульсі війни, а не стояти осторонь як непотрібний спостерігач".
Якщо Сполучені Штати не готові залишитися поруч з Україною, то Європа має взяти на себе цю роль – і вона вже починає це робити, резюмує Foreign Policy.
3 липня за новим календарним стилем (16 липня - за старим) - день пам'яті святителя Анатолія, патріарха Константинопольського, а також преподобних Анатоліїв, У народі - Маків день. затворників Києво-Печерських. 3 липня за старим календарним стилем зга...
Зупинення військової допомоги США безпосередньо вплине на здатність України відбивати ескалацію російських повітряних атак. Про це 2 липня пише The New York Times, передають Патріоти України. На паузу поставлено постачання ракет для американських систе...