Суркіс сказав Порошенку: "Якщо ви не розблокуєте рахунків, із яких ми утримуємо "Динамо", я повішу оголошення, що тепер клуб фінансує Гонтарева!" - Дмитро Гордон

Григорій та Ігор Суркіси зараз судяться суто за повернення своїх вкладів, не заперечуючи належність "Привату".

"Майже чотири роки спостерігаю за тим, як сім'я Суркісів намагається повернути свої гроші, які у них забрали під час націоналізації "ПриватБанку", і ще більше переконуюся у слушності свого правила – ніколи і за жодних обставин банкам не можна віддавати свої заощадження на депозит, у них можна тільки брати кредити", - пише журналіст Дмитро Гордон у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Сьогодні навколо грошей Суркісів розгорнулася неабияка боротьба, зокрема інформаційна. Щоб з економічної історії зробити політичну, створили чотири нехитрі фейки.

Фейк №1 – держава має виплатити сім'ї Суркісів 1 млрд грн. Неправда. За рішеннями судів у попередні роки їм уже повернули гроші і провели взаємозаліки.

Фейк №2 – Суркіси є пов'язаними з власниками "ПриватБанку" особами. Неправда. І це, до речі, довів уже не один суд.

Фейк №3 – повернувши гроші їм, доведеться автоматично повертати і всім іншим постраждалим вкладникам "Привату". Знову неправда. Щоб повернути кожному вкладнику його гроші, йому доведеться так само, як і Суркісам, пройти особисту тривалу і виснажливу судову процедуру.

Фейк №4 – якщо Суркісам віддати їхні гроші, це поставить під загрозу всю націоналізацію "ПриватБанку", і його потрібно буде повернути попереднім власникам. Знову неправда. Григорій та Ігор Суркіси судяться суто за повернення своїх вкладів, не заперечуючи належність "Привату".

Опишу вам унікальну історію, про яку поки не знає ніхто. Мені її яскраво розповів Ігор Суркіс. Коли сім'я дізналася, що під шумок націоналізації "Привату" "націоналізували" і їхні гроші, молодший із братів поїхав до тодішнього президента Петра Порошенка. Розмова була на підвищених тонах. Наприкінці Ігор Михайлович сказав Петру Олексійовичу: "Якщо ви не розблокуєте хоча б тих рахунків, із яких ми утримуємо "Динамо", я зараз же повішу на клуб замок і напишу оголошення, що тепер клуб фінансує особисто Гонтарева!" Стрибнув у машину, але не встиг далеко від'їхати від Банкової, як йому на мобільний зателефонував віцепрезидент "Динамо" Віталій Сівков і сказав, що йому щойно дзвонила Валерія Гонтарева і запевнила, що саме тих рахунків, з яких брати Суркіси майже тридцять років поспіль утримують легендарний київський клуб, не чіпатимуть.

Відкривається цікавий ручний механізм, який приводили в дію особисто руки Порошенка і особисто руки Гонтаревої. Забираємо тільки те, що хочемо й у кого хочемо. А як же закон?

До речі, про "Динамо". Верхом цинізму видається внесення до списку пов'язаних із "ПриватБанком" осіб (тобто того, що хотіли по-легкому віджати) футбольного клубу "Динамо", і "А-Банку", що належить сім'ї Суркісів. Щоб відстояти своє право, Суркісам довелося пройти суд першої інстанції, апеляційний та касаційний. Усі ці суди вони виграли. Дійшло до Конституційного Суду, який, до його честі, у випадку з "Динамо" навіть не взяв справу до розгляду. А другу справу з "А-Банком" Суркіси у КС виграли.

Наведу ще одну яскраву ілюстрацію вибірковості. Сімейні гроші зберігали на різних депозитах. І одні чомусь забрали, а інші ні. Наприклад, пов'язаною з "Приватом" особою було визнано колишню дружину Григорія Суркіса – Поліну Ковалик, з якою він на момент націоналізації банку офіційно не перебував у шлюбі вже понад 40 років! І ці гроші забрали. Зате Ірину Магазову, розписану з Ігорем Суркісом, не визнали пов'язаною особою. Ці гроші залишили. Ще один бюрократичний парадокс – пов'язаною особою визнано лише одну з дочок Суркіса-молодшого – старшу Марину, хоч молодша Яна також мала депозитний рахунок у банку.

Те саме і щодо списання заощаджень батька братів Суркісів – Михайла Давидовича, якому нещодавно виповнилося 100 років, і дочки Григорія – Світлани. Особливо цинічним Ігор Суркіс вважає те, що в процесі націоналізації забрали гроші з рахунків його племінниці Світлани, які вона відкрила на користь своїх маленьких дітей віком дев'ять та 13 років. Ці кошти свого часу відкладав у дитячу скарбничку покійний чоловік Світлани – бізнесмен Стас Стукальський, який загинув у ДТП у 2014 році і не мав жодного стосунку до "ПриватБанку".

А неповнолітньому синові Григорія Суркіса Славі пощастило. У нього теж був рахунок у "Приваті", але його чомусь не назвали пов'язаною особою і грошей не списали. Що найцікавіше, жодних правових пояснень дивного принципу застосування закону ні НБУ, ні "ПриватБанк", ні Фонд гарантування вкладів не надали досі.

Як сказав мені нещодавно Григорій Суркіс: "Ця історія не про гроші. Ця історія про справедливість, і ми її доможемося. Які сили нам не хотіли б завадити".

Джерело: Гордон
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Військові з КНДР вже у Маріуполі і під Харковом, - CNN

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:44

Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...

Навіть використання ядерної зброї не примусить українців стати рабами недоімперії, - Дмитро Ярош

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:18

"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...