Про можливе ураження російського літака повідомила ціла низка українських Telegram-пабліків. За їхніми даними, борт раптово зник із радарів. Журналіст Андрій Цаплієнко розмістив скрін, можливо, одного із російських каналів, передають Патріоти України.
"З'явилася інформація про збиття Ту-22М3, який щойно пускав ракети по Україні. Ймовірно, належить до 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку, який убивав мирних людей у Кременчуці, Умані та Дніпрі, - перевіряємо", - написав він.
Зазначимо, російський Telegram-канал Fighterbomber, який зазвичай одним із перших повідомляє про втрати авіації, поки що мовчить.
Надзвуковий бомбардувальник Ту-22М3 застосовується з перших місяців російського вторгнення в Україну. Зокрема, для ударів ракетами Х-22 один літак може взяти на борт до трьох таких ракет.
Ту-22М3 здатний підніматися на максимальну висоту близько 13 000 метрів, розвиває швидкість до 2300 км/год, а дальність польоту оцінюється 6 800 км. Ракети Х-22 можуть вражати цілі на відстані до 600 км, вони розвивають швидкість до понад 4 000 км/год, сповільнюючись на термінальній ділянці до понад 2 000 км/год і атакуючи ціль за балістичною траєкторією з висоти близько 60 км.
Все це у комплексі дозволяє уникати значного наближення до кордону України і, відповідно, не заходити у радіус дії нашої протиповітряної оборони. Проте не секрет, що можливості української ППО розширюються.
Теоретично, так. За словами військово-політичного оглядача групи "Інформаційний спротив" Олександра Коваленка, щось схоже було реалізовано у травні.
"Збити Ту-22 у Курській області цілком реально. Але потрібно дочекатися офіційних повідомлень і лише після цього вже робити якісь відповідні висновки. Подібного типу операції наші Повітряні сили проводили у травні, коли одночасно у Брянській області були збиті літаки Су-34 та Су-35, два вертольоти РЕБ Мі-8МТПР-1 та один Мі-8", - зазначив він у коментарі РБК-Україна.
З Курської області літаки Ту-22М3 атакують не вперше. Очевидно, українські сили мають розуміння, де вони базуються, звідки злітають і яка приблизна траєкторія польоту. Стратегічна авіація цього типу базується на аеродромах "Шайковка" (Калузька область), "Сольци" (Новгородська область) та "Моздок" (Північна Осетія), пояснює керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
"З урахуванням того, що вони давно застосовуються Росією, ми можемо виходити з того, що вся необхідна інформація є. У принципі, ми можемо вирахувати та оцінити їх можливості. Далі вже йде робота щодо виявлення можливостей збити такий борт. Якщо ми кажемо про Patriot, то вони перехоплюють цілі на дальності 80 км", - наголосив він
Україна втратила місто Бахмут в тому числі через відсустність взаємодії між ротними, комбатами, комбригами і так далі, які не доповідали про втрачені позиції. Про це заявив снайпер, офіцер і бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак, передають Патріоти Укр...
Аналітик та авіаексперт Костянтин Криволап припускає, що учорашній удар по Києву був здійснений північнокорейською ракетою комплексу KN-15, передають Патріоти України. "Ми не змогли зафіксувати момент запуску. Чому? Скоріш за все, тому що все наше ППО,...