Цей день: Ліквідація Осами бен Ладена

ЦЕЙ ДЕНЬ: Ліквідація Осами бен Ладена


2 травня 2011 року о 2-й ночі за місцевим часом в містечку Абботтабад у Пакистані командою морських котиків ВМС США, в рамках операції “Спис Нептуна”, було ліквідовано організатора терористичної атаки 11 вересня 2001 року Осаму бен Ладена.

За деякими даними операцію було проведено бійцями DEVGRU


Заходи по відстеженню бен Ладена були однією з найбільших оперативних таємниць в сучасній американській історії. А проведення операції несло величезну політичну загрозу тодішньому президенту Бараку Обамі.



Операція по бен Ладену, яку Обама анонсував наприкінці квітня 2011 року з кодовим найменуванням “Спис Нептуна” стала кульмінаційним моментом місяців підготовки.

Попередньо проводились тренування бійців SEAl, збір необхідної інформації по всьому світу, а також проведення дискусій у Вашингтоні щодо одного з ключових питань “Живим чи мертвим?”.

Відстежити бен Ладена було надзвичайно складним завданням, пошуки відбувались по усьому світу, дехто навіть вважав, що його уже немає серед живих.

Вийти на його слід вдалось відстеживши його кур’єрів в невеличкому місті Абботтабад, яке розташоване в провінції Хайбер-Пахтунхва у Пакистані. Спостереження за кур’єрами привело американську розвідку прямо до “фортеці” бен Ладена.

Також паралельно є версія, що американці отримали місце знаходження бен Ладена від колишнього пакистанського розвідника за 25 мільйонів доларів.



Після визначення потенційного місця знаходження терориста №1 було проведено титанічні роботи про підтвердженню його місця знаходження та здобуттю усіх необхідних даних для проведення операції по його ліквідації.

Як варіанти фізичного усунення бен Ладена розглядали удари з БПЛА і навіть стратегічним бомбардувальником В-2. Але через загрозу цивільним та потенційну неможливість ідентифікувати останки вибір було зроблено на користь групи SEAL.



Висадку бійців було проведено гелікоптерами, після чого частина бійців оточила периметр та пояснювали місцевим, що проводиться пакистанська військова операція.

У цей час інша група почала просуватись всередину, почався вогонь по американцям. Опір дав майже стовідсоткову впевненість, що бен Ладен всередині.


Операція тривала близько 40 хвилин, після чого за півтори години гелікоптери, з бійцями та тілом імовірно бен Ладена, покинули повітряний простір Пакистану.

Барак Обама не поспішав повідомляти про успіх, доки не буде підтверджено, що тіло належить Осамі бен Ладену, так як його було вбито пострілом в обличчя, одразу це визначити не вдалось.

Президент Сполучених Штатів виступив з відповідною заявою через близько 7 годин після завершення операції.

Так закінчилась майже десятирічна історія полювання США на Осаму бен Ладена.



Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...