Цинізм 80-го рівня: Українських дітей депортують до РФ заради квартир та виплат від держави, - The Guardian

Незаконне "усиновлення" викрадених українських дітей перетворилося для росіян на джерело легких грошей на допомозі від держави. Як з'ясували журналісти британського видання The Guardian, "прийомні" сім'ї отримують квартири і гроші за викрадених в Україні дітей, передають Патріоти України.

"Україна заявляє, що під час війни з території, утримуваної Росією, було депортовано 16 000 дітей, багато з яких були відправлені друзями і родичами, які прагнуть заробити на прийомі на виховання", – пише видання.

В даний час українській владі відомо місцезнаходження приблизно 10,5 тисяч викрадених дітей, а повернути додому вдалося всього близько 300. Існують побоювання, що реальне число вивезених до Росії дітей набагато більше.

Як яскравий приклад меркантильної депортації дітей до Росії видання наводить-історія 15-річної Аліни з Херсона. Дівчинка була в хороших відносинах з матір'ю своєї подруги, що має проросійські погляди – Євгенією. Незадовго перед звільненням Херсона жінка залякала Аліну вигаданими лихами після повернення ЗСУ і переконала дитину виїхати разом з нею в Росію.

Не послухавшись рідної матері, але повіривши дорослій подрузі, дівчинка вкрала свої документи з дому і поїхала в Росію. Там Євгенія прийняла на себе роль прийомної матері Аліни, за що отримала від держави квартиру і фінансові виплати.

"Євгенія була такою доброзичливою, коли я був в Україні, але вона мене обдурила. Коли вона дізналася, що я розмовляю з матір'ю [по телефону], вона розсердилася і вдарила мене. Вона була одержима грошима і тим, що вона могла б отримати від влади за турботу про мене", – розповіла дівчинка журналістам.

Щоб повернути дочку додому мати Аліни змушена була відправитися в Росію, здійснивши величезний шлях через Польщу і Білорусь. Як не дивно, місцеві чиновники в Росії встали на бік справжньої матері, що і дозволило вирішити цю історію благополучно. Однак все могло піти набагато гірше.

"Приїдь я на чотири дні пізніше, у дочки були б вже оформлені російські документи і все, шляху назад для неї не було б", — розповіла мати Аліни.

Російський опозиційний проект "Можемо пояснити" зазначає, що випадок Аліни – ще не самий кричущий. Так, Маріупольського школяра усиновила сім'я алкоголіків, які пропивали гроші, що надходили на його утримання. Хлопчик голодував, а окупаційна влада ігнорувала проблему. Дитину вдалося врятувати, але багато його однокласників досі залишаються в подібних сім'ях.

"Ще важче визволяти дітей з таборів та інтернатів, де їм місяцями промивають мізки. Після такої обробки вони вже самі відмовляються повертатися, в їхніх очах — жах від того, що Україна нібито робить зі "зрадниками", – пише видання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:50

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...