"Цитата навіть не в його дусі": Стефанчук і Зеленський приписали Гавелові слова, яких він ніколи не казав, - історик

У Зе-команді, напевно, сподівалися, що їхній електорат легко проковтне гарний лозунг, а "порохоботи" не звернуть уваги.

Вацлав Гавел. Архівне фото.

"Краще п’ять років помилок, ніж 50 років саботажу". Вацлав Гавел. Пам’ятаєте таку картинку з цитатою в соцмережах? Вона активно гуляла перед президентськими виборами. Із цілком зрозумілим трактуванням", - пише історик Радко Мокрик на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Нещодавно в парламенті цю буцімто Гавелову цитату використав і заступник голови парламенту Стефанчук. Її ж озвучував президент Зеленський. І це називається, що забагато – то нездорово.

З ініціативи Данила Мокрика я зробив те, що мав зробити вже давно. Адже ця "безджерельна" цитата мені ще торік видавалась якоюсь дивною і геть не "гавлістською".

Я написав професорові Мартіну Путні, який багато років був знайомим із Гавелом, був його радником і зрештою писав про нього книги. Він теж сказав, що цитата якась дивна, геть не в дусі Гавела.

І ми пішли далі. Написали в Бібліотеку Вацлава Гавела, із проханням підтвердити або спростувати цю цитату. І через декілька днів й електронних листів отримано ось таку відповідь:

"Цитату, яку Ви надіслали, я не лише ніде не знаходжу, але передусім вона не відповідає способу мислення Вацлава Гавела. Все ж я намагався її знайти, весь спадок Вацлава Гавела в нас оцифрований. Проте ані пошук цієї цитати повністю, ані різних варіантів цієї цитати не дали результату. Тобто висновок таки є – Вацлав Гавел нічого подібного ніколи не написав і не сказав".

Мораль цієї байки проста – не використовуйте імені справді визначних людей для прикриття своїх помилок і некомпетентності. І працюйте з першоджерелами".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Діджитал-детокс

четвер, 23 травень 2024, 22:05

Зі зростанням ролі соціальних мереж та інтернет-технологій у нашому повсякденному житті з часом виникло поняття діджитал-детоксу, яке має на увазі свідому відмову від гаджетів. Насамперед подібний аскетизм спрямований на покращення психологічного та ем...

"Він є Іудою по відношенню до ЄС": Юрай Цинтула пояснив, чому стріляв в Роберта Фіцо та згадав Україну

четвер, 23 травень 2024, 22:01

Відмова прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо постачати зброю Україні була однією з головних причин замаху на його життя. Як пише Politico, про це йдеться в ухвалі суду про досудове ув’язнення словацького активіста Юрая Цинтули, який стріляв у Фіцо,...