Українські "строковики" гордо шанують традиції радянської армії

Через відсутність державної політики з реформування військової служби за призовом, серед строковиків залишаються поширеним шанування «100 днєй до пріказа», «ДМБ», тощо.

В українській армії серед військовослужбовців строкової служби зберігаються «радянські традиції» розділення по терміну служби, передають Патріоти України з посиланням на УМП.

Ветеран російсько-української війни Олександр Грамарчук (у мережі відомий під псевдонімом Олександр Гром) опублікував фото з військовослужбовцями строкової служби біля посту днювального роти, де особа з пагоном старшого солдата віддає військове вітання, а на потилиці трьох інших виголено цифри, які разом символізують «100»:

У радянській армії військовослужбовці-строковики при залишені 100 діб до підписання наказу про звільнення у запас голили голови та переставали їсти масло в знак останнього періоду служби перед поверненням додому.

Масло у цей час віддавали військовослужбовцям попереднього призову, які за радянським військовим жаргоном називались «духами» або «слонами».

Військовослужбовці російської армії

Часто таке розподілення по терміну служби супроводжувалось дискримінацією та приниженням, а відбувалось через поступи з боку військових командирів, котрих задовільняло наявність хоч якогось порядку, що підтримується без їх участі. Продовження цих «традицій» зберігається і в російській армії, де вони примножені на національний принцип.

Оприлюднений ветераном факт є далеко не поодиноким, і відгуки про подібне вже в українській армії після 2015 року коли відновився призов на строкову службу.

Так само про такі факти пишуть у обговореннях до оригінального посту:

Допис у соціальній мережі Instagram за 2019 рік

На жаль через подібні факти в Україні ставлення до призову на строкову військову службу у суспільстві вважається пережитком минулого, проте це не так і подібний досвід є у багатьох країнах світу.

У першу чергу це спостерігається в країнах з нейтральним статусом, таких як Фінляндія, Австрія чи Швеція, або що знаходяться у стані високої бойової готовності населення через регіональні ризики, серед таких країн – Ізраїль та Республіка Корея (Південна Корея).

Мають призов і деякі країни НАТО, до 2011 року призов був у армії Німеччини та до сьогодні залишається у Норвегії.

Серед інший країн Північно-атлантичного Альянсу зі збереженою строковою службою – Естонія та Литва, які як і Україна теж до 1990-х були в складі СРСР, проте серед їх військовослужбовців подібні прояви «ностальгії» не проявляються через реформований підхід до служби.

Нагадаємо, що в Україні термін служби строковиків складає 18 місяців, а у разі наявності вищої освіти – 12 місяців. За цей час призваний юнак лише одного разу може отримати відпустку терміном 10 діб, а грошове забезпечення складає 350–700 гривень (залежно від військового звання й посади), додатково під час призову їм виплачують грошову допомогу розміром два прожиткові мінімуми, що нині становить 4540 гривень.

Під час звільнення у запас передбачена вихідна грошова допомога розміром вісім посадових окладів (2800–5600 гривень, залежно від військового звання й посади) і 12 окладів (4200–8400 гривень для військовослужбовців з-поміж дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достаёт глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...