Унікальна космічна подія: З Землі буде видно яскраву комету Leonard

Комету Leonard буде видно на небі поруч з яскравою зіркою Арктур в сузір'ї Волопаса.

На початку цього року астрономи відкрили комету Леонардо, повідомляють Патріоти України, і жителі північної півкулі Землі зможуть розглянути її в грудні цього року. Радіо Супутник в Криму, про це розповів астроном Кирило Лазоренко.

Він підкреслив, що цю комету можна буде побачити в Північній півкулі вже з середини вересня. Причому для цього не знадобляться біноклі та інші потужні апарати, оскільки хвіст і ядро Леонардо можна буде спостерігати навіть в межах міста. «А якщо буде бінокль і телескоп, то можна буде побачити ядро і вивчити подробиці шлейфу комети. З кожним днем її яскравість буде збільшуватися. Пік, вважають вчені, припаде на 12 грудня », - розповів астроном. Також він уточнив, що в середині грудня почнеться ще одне красиве астрономічне явище - метеорний потік Гемініди.

Комету буде чітко видно трохи нижче сузір'я Великої ведмедиці. Астроном підкреслив, що земляни не повинні пропустити цю подію, оскільки комета Леонардо пролетить повз нашу планету всього один раз і більше вже ніколи не повернеться. Останній день, коли можна буде поспостерігати за польотом цього об'єкта, - 26 грудня. Потім він відправиться в сторону Південної півкулі і вже зовсім скоро полетить за межі Сонячної системи.

Комета Leonard наприкінці цього року пролетить на найближчій відстані до Землі, а на початку 2022-го «зачепить» своїм хвостом Венеру. Про це пише науковець Джеймі Картер для Forbes, передає Укрінформ.

Комету C / 2021 A1 (Leonard) виявив 3 січня 2021 року астроном Грег Леонард в обсерваторії Маунт-Леммон в Арізоні. Вона досягне свого перигелію (найближчої відстані від Сонця) 3 січня 2022 року.

Як зазначається, найближче до Землі комета пролетить 12 грудня 2021 року. Вона не становитиме небезпеки для нашої планети. Комету Leonard буде видно на небі поруч з яскравою зіркою Арктур в сузір'ї Волопаса. Вчені прогнозують, що 18 грудня комета пролетить всього в 4,3 мільйона кілометрів від Венери. А менш ніж через два дні вона «зачепить» Венеру своїм пиловим хвостом.

Це буде перший з відомих науці випадків, коли довгоперіодична комета знаходитиметься так близько до планети, за винятком зустрічі комети C / 2013 A1 Siding Spring і Марса в 2014 році. Тоді в результаті цього на Червоній планеті утворився метеоритний дощ. На думку астрономів, близький проліт комети біля Венери являє незначний ризик для космічних апаратів, які знаходяться на її орбіті, особливо для японського апарату Akatsuki.

Хоча вчені вважають малоймовірною можливість появи метеоритного дощу на Венері через проліт комети, вони не залишають надій краще проаналізувати пиловий слід від неї, який раніше ще не вивчали з такої близької відстані.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...