"Урок нашим можновладцям, які думають, що купити голоси - це простий варіант виграти вибори", - Казанжи про події в Киргизстані

Там не танцювали танців, як в Білорусі, не браталися ні з ким, не запевняли сусідні країни в любові до них, не використовували мобілізаційні сили громадян даремно.

"6 жовтня Центральна виборча комісія Киргизстану визнала парламентські вибори недійсними. Нагадаю, вибори до Жогорку Кенеш (парламент Киргизстану) відбулися 4 жовтня. На 12 місць в парламенті претендували 16 партій. Це — Бірімдик — набирали попередньо майже 25 відсотків, Мекенім Киргизстан — майже 24, Киргизстан — майже 9, Бутун Киргизстан — майже 8", - пише письменниця та активістка Зоя Казанжи на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Із цих чотирьох — три партії провладні, вони фаворитки нинішньої влади. І проросійськи орієнтовані. Але, справедливості заради, вони таки набирали певний відсоток голосів. А от з опозиційними партіями вийшло погано. Наприклад, одна із них, Ата-Мекен, за всіма опитуваннями проходила 7% бар'єр.

На вулиці Киргизстану, а особливо в Бішкеку, тисячі громадян вийшли протестувати проти несправедливих результатів виборів. Люди заявляють про масовий підкуп і застосування адміністративного ресурсу на виборах. До речі, частина силовиків, навчені минулими подіями, досить швидко перейшли на бік мітингуючих. Там не танцювали танців, як в Білорусі, не браталися ні з ким, не запевняли сусідні країни в любові до них, не використовували мобілізаційні сили громадян даремно.

Вийшли, почали вимагати перерахунку голосів/скасування результатів виборів, на мовчання, а потім умовляння влади — захопили парламент і кабінет президента, почали призначати своє керівництво і мерів міст. Все блискавично. Бо вже мають досвід: в 2005 році повалено першого президента Киргизстану Аскара Акаєва. Він і досі нев'їздний в країну. Живе в Москві.

В 2010 році повалено другого президента — Курмандека Бакієва, який прийшов до влади після «революції тюльпанів» і мав би взяти до уваги історичний контекст і розуміти, які наслідки його чекатимуть, якщо не виправдає народних очікувань. Мав би, але ні. Після повалення, емігрував у Білорусь — Лукашенко запросив. В Киргизстані заочно засуджений до 24 років колонії суворого режиму.

Алмазбек Атамбаєв, третій президент, достроково пішов у відставку у 2017 році. І вже влітку 2020 року його засудили до 11 років позбавлення волі.

Екс-президенту інкримінували причетність до незаконного збагачення, незаконного заволодіння земельною ділянкою, корупції при модернізації ТЕЦ Бішкека, у звільненні з в’язниці у 2013 року кримінального авторитета Азіза Батукаєва.

Минулого літа резиденцію Атамбаєва штурмували спецпризначенці. І це був ще той трилер — я спостерігала тоді за подіями в прямому ефірі. Після перемовин він здався. Але під час штурму снайпер вбив одного зі співробітників спецназу Альфа з гвинтівки, оформленої на ім'я Атамбаєва. Екс-президенту було пред’явлено ще і звинувачення у вбивстві. В результаті він отримав досить таки серйозний термін. Під час заворушень його звільнили із в’язниці. Також звільнили екс-депутата парламенту Садира Жапарова (засудженого за організацію мітингу та захоплення в заручники чиновника) і колишнього прем'єр-міністра Сапара Ісакова (засудженого за звинуваченнями в корупції).

А що нинішній президент Сооронбай Жеенбеков? Спочатку його риторика була такою: «Під приводом виборів вони порушили громадський порядок, вчинили розгром. Не підкоряючись вимогам правоохоронних органів, вони били медиків і громили будинки. Я віддав наказ правоохоронним органам не стріляти, щоб уникнути кровопролиття. До останнього моменту ми докладали всіх зусиль, щоб ситуація не загострилася».

Але вже позавчора вранці він заявив, що мир і стабільність у суспільстві важливіші за депутатські мандати. Так що результати виборів визнані недійсними досить швидко — за 1 добу практично. А опозиція вже заявила про намір сформувати новий уряд.

Гарний урок нашим можновладцям. Які думають, що примусити людей, купити їхні голоси — це простий варіант виграти вибори. І їм важливо виграти вибори не для того, щоб перейматися життям країни і долями людей. А для того, щоб отримати доступ до ресурсів і далі грабувати, накопичувати і сидіти навіть не біля, а в самому центрі корита.

P. S. Я їжджу з 2005 року до Киргизстану регулярно. І цікавлюсь цією країною практично в щоденному режимі. Нам є чому там навчатися. Не всьому, звісно. Але дечому — точно".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Навіть використання ядерної зброї не примусить українців стати рабами недоімперії, - Дмитро Ярош

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:18

"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...

"Ворожі сили стирають місто в нуль": Росіяни вдарили авіабомбою по Курахівській ТЕС, - Лещенко

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:03

Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...