"В очікуванні «післяінавгураційного» наступу Росії з’явились певні відомості про неоднозначні рухи і на іншому нашому кордоні: експрезидент Молдови Ігор Додон пару тижнів тому зустрівся з послом Великої Британії. Нібито основна тема – висловити невдоволення Соцпартії (так, в Молдові досі така є) референдумом за європейську інтеграцію, який має відбутись 20 жовтня одночасно з президентськими виборами в Молдові", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Теоретично, нічого неочікуваного від проросійського Додона. Але деякі джерела твердять, що під час цієї зустрічі було зроблено і абсолютно неочікувану заяву: Додон нібито обіцяв британцям, що у разі своєї перемоги на виборах президента не блокуватиме військову операцію України проти російських військ на території Придністров'я.
Якщо це правда, то це дуже серйозно для нас. Бо ліквідація російського анклаву в тилу Одеської області давно назріла. Нехай там дуже скромний контингент, однак і він створює достатньо причин для нервування ЗСУ.
Ніхто такого не очікував від Додона – якщо не брати до уваги той скромний факт, що кримінальна справа проти Додона поставлена на паузу до 2025 року. Міцна хватка закону на ніжних місцях, очевидно, дуже сприяє переоцінці цінностей і зміні векторів. Скажімо, раніше Додон називав Крим російським – а тепер він уже посоромився це зробити. Сказав, що «не відповідатиме на це запитання».
З іншого боку, Додон все ще пробує вчепитись половиною дупи за другий стілець: одночасно з демонстрацією лояльності ЄС він поки продовжує робити реверанси на адресу Росії. Так, про всяк випадок. Наприклад, на початку квітня він заявив, нібито більшість громадян Молдови підтримують дружбу та співпрацю з РФ. І пообіцяв «відновити стратегічне партнерство» з Москвою у разі повернення до влади.
Ну і «9мая» Додон теж спробував використати з усіх сторін: вивісив днями в Яссах свої рекламні плакати «Два дня – одна победа. 8 и 9 мая – с праздником, Молдова!». Це в сенсі, і в бік Європи з її Днем пам’яті 8 травня реверанс, і Путіну зробив «ку!» з «9 мая».
Хоча дарма Додон так розчепірюється – Путін не цінить багатовекторності. Ймовірно, такою оцінкою зміни курсу Додона і була показова «заміна коней» Путіним на Шора і Гуцул (офіційно заснували новий політичний блок «Перемога» в Москві 21 квітня – за 3 дні до зустрічі Додона з послом Великої Британії).
Цікава тенденція загалом: досвідчені путінські сателіти пробують відвалитись від патрона – чи то під тиском кримінальних проваджень, чи інших обставин... Так і Орбан може стати наступним.
Можливо, причина банальна: наші удари по інфраструктурі РФ і успішна оборона ЗСУ, підкріплені чимдалі ширшими санкціями від союзників, серйозно зменшили оперативний фінансовий ресурс Кремля (не дарма Росстат та решта закривають щоразу більше даних про реальний стан економіки і виробництва в Росії). Тепер його, очевидно, вистачає хіба на якусь дрібну африканську хунту (варто лиш глянути перелік присутніх на інавгурації) і дрібних та зелених локальних політиків. А зарубіжні політичні партнери з серйозним бекграундом починають шукати надійнішу гавань – бо і на прикриття від Кремля чимдалі складніше розраховувати, і потічок фінансування, ймовірно, мілішає з кожним місяцем.
І прямо на наших очах на шлях виправлення, здається, стає молдовський Додон. Для нього це не найгірший варіант: відмовитись від ролі лобіста Кремля і вписатись до цивілізованих європейських помірних ліваків".
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...
Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...