У принца були особисті причини: Чому США і РФ зустрічалися в Саудівській Аравії

Росія і США провели переговори в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія. І експерти вважають, що принц Мухаммед бін Салман переслідує відразу кілька цілей. І роль миротворця — тільки одна з них. Про це пише CNN, передають Патріоти України.

На зустрічі між США і Росією у вівторок королівство розраховувало вийти за рамки прийому гостей і зіграти посередницьку роль, повідомив CNN саудівський чиновник. Команду саудитів очолив радник із національної безпеки країни.

Місце проведення цих переговорів, описане представником Кремля Дмитром Пєсковим як "загалом підходяще" для США і Росії, розглядається як дипломатична перемога для 39-річного фактичного лідера королівства, наслідного принца Мухаммеда бін Салмана. Він поставив перед собою завдання перетворити свою багату нафтою країну та її фундаменталістське ісламістське минуле на державу, здатну культивувати м'яку силу з величезного багатства.

"Я не думаю, що є ще одне місце, де у лідера були б настільки хороші особисті стосунки і з Трампом, і з Путіним", — сказав саудівський коментатор Алі Шіхабі, додавши, що "для Саудівської Аравії цей захід є "престижним і посилює м'яку силу Саудівської Аравії на регіональному та глобальному рівнях".

Усе це частина більш масштабного зсуву. Останніми роками Саудівська Аравія переорієнтувала свою політику на нейтралітет у глобальних конфліктах з надією залучити мільярди інвестицій, що могли б допомогти досягти "Vision 2030" — плану наслідного принца з диверсифікації економіки Саудівської Аравії від нафти.

Принц бін Салман значно відступив від Ємену після багатьох років війни з хуситами, він налагоджує зв'язки з регіональним суперником Іраном і підтримує тісніші стосунки з Китаєм і Росією — і все це за умови збереження тісних стосунків Саудівської Аравії із Заходом.

Зв'язок принца з Путіним і Трампом

Крім проведення міжнародних боксерських боїв і фестивалів електронної музики, Саудівська Аравія прагнула створити образ світового миротворця, проводячи зустрічі донорів допомоги та мирні конференції. У серпні 2023 року вона провела дводенний саміт миру щодо України з представниками понад 40 країн (хоча і без Росії), а в лютому того ж року пообіцяла виділити Україні 400 мільйонів доларів допомоги.

Зростання впливу принца бін Салмана на переговорах зумовлене його тісними стосунками з президентом США Дональдом Трампом, який підтримував молодого представника королівської сім'ї, коли міжнародна спільнота відкинула його після вбивства журналіста Джамаля Хашоггі саудівськими агентами.

У 2017 році Трамп порушив традицію, обравши Саудівську Аравію для свого першого міжнародного президентського візиту. Навіть після того, як він програв вибори 2020 року, Саудівська Аравія продовжувала підтримувати тісні ділові зв'язки з Трампом, інвестувавши 2 мільярди доларів у фірму, очолювану його зятем Джаредом Кушнером, та оголосивши про плани будівництва веж Трампа в королівстві.

Путін відвідав королівство 2023 року і домігся того, щоб Ер-Ріяд приєднався до БРІКС — блоку країн, які прагнуть протистояти економічному впливу США.

Аналітики кажуть, що позиція бін Салмана виявилася корисною. Він зіграв "важливу роль" у звільненні американського вчителя Марка Фогеля з-під варти в Росії минулого тижня, сказав спецпредставник Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф. Саудівська Аравія разом зі своїм сусідом Об'єднаними Арабськими Еміратами також успішно виступила посередником у кількох обмінах полоненими між Україною та Росією.

Плани принца на сектор Газа

У довгостроковій перспективі Саудівська Аравія може спробувати використати свою роль посередника на зустрічі між Росією і США, щоб отримати вигоду з нагального регіонального питання — суперечливої пропозиції Трампа про те, щоб США взяли під контроль Газу і назавжди переселили її жителів.

Трамп хотів би нормалізувати відносини між Саудівською Аравією та Ізраїлем, але поки що офіційна позиція Ер-Ріяда звучить так: "досягнення міцного і справедливого миру неможливе без отримання палестинським народом своїх законних прав згідно з міжнародними резолюціями, як було раніше роз'яснено як колишньою, так і нинішньою адміністраціями США", — ідеться в заяві королівства, зробленій у відповідь на план Трампа щодо Гази.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Мобілізувався, хоча мав вади здоров'я: Вбитий активіст Ганул виявився військовим ВМС ЗСУ

субота, 15 березень 2025, 22:48

Убитий 14 березня в Одесі активіст Дем’ян Ганул виявився військовослужбовцем Військово-морських сил ЗСУ. Він входив до складу підрозділу особливого призначення, у зв'язку з чим не афішував це. Про це повідомляє видання "Слідство.Інфо", посилаючись на д...

Вже "перевзулися" та клянуть "польських найманців": РосЗМІ показали жителів Суджі, які "скаржаться" на ЗСУ (відео)

субота, 15 березень 2025, 22:19

Російські медіа після відступу Збройних сил України з Суджі почали публікували відео з місцевими жителями, які скаржаться на дії українців. Дехто з них ще кілька днів тому дякував за хліб, а тепер бреше про "польських найманців". Відео з кардинальними ...