"КМІС у квітні 2024 року оприлюднив таку соціологію: 43 відсотки українців вірять у тарологію, астрологію чи екстрасенсорні здібності. Майже половина, розумієте?! Жінки вірять більше. Але і чоловіки далеко не втекли — 49 відсотків проти 36", - пише журналістка та письменниця Зоя Казанжи на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"І це не лише старші жінки і чоловіки. Серед молоді таких — 26 відсотків. І достатньо тих, хто не бідує — 34 відсотка людей з високим рівнем доходу вірять у різноманітну хіромантію.
Зрозуміло, що погіршилося психічне здоров’я людей. Кризи, стреси, трагедії — війна. Люди шукають опори, де завгодно. І доступ до шахраїв і шарлатанів дуже спростився — один клік в телефоні чи на комп’ютері. Виворіт цифрового світу. Тепер в наших телефонах не лише онлайн казино, а і онлайн ворожіння і «борогодиці».
Я згадала, як колись, у 2000-х, попросила журналістку сходити до «відомої одеської ворожки» і написати репортаж. Ну і з ворожкою порозмовляти. Бо ця журналістка геніально могла комунікувати.
Вона ходила «на прийом» кілька разів, не зізнаючись, хто вона. І кожного разу поверталась з квадратними очима. І казала:
— Та я там весь одеський істеблішмент зустріла! Мерія, судді, бізнесмени, обладміністрація — мама дорога!
Той «істеблішмент» ходив ворожити, заговорювати, ворогам шкодити, вибори вигравати, навіть «на любов» чаклувати.
Ви ж пам’ятаєте, як не так вже й давно (але кілька років тому), викрили суддю, яка з допомогою ворожки ухвалювала судові рішення?
Ви знаєте, немає сенсу зараз говорити про те, що люди з'їхали з глузду. Люди не можуть впоратися, люди втрачають орієнтири, не мають підтримки, не розуміють, як впоратися з тим, що їхнє життя знищене. Навряд чи таврування щось змінить.
Ми маємо це знати — у непевні, складні, страшні часи завжди будуть подібні явища. І тут, як у випадку з «богородицею», треба однозначно рятувати дітей, втручатися правоохоронним органам, ювеналам. Бо діти не можуть себе захистити. І це точно не приватна справа родин. Тому що шкода може бути непоправною.
Якщо не поставитися до цього всього серйозно, то ми матимемо величезні масштаби не лише шахрайства, а і деструктивних дій, які завдадуть значну шкоду і вплинуть навіть на безпекову ситуацію".
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...