Вхід Господній в Єрусалим (в українському народі традиційна назва - Вербна неділя). Це свято асоціюється з приходом весни і наближенням Великодня. Його завжди відзначають з радістю і нетерпінням, хоча історія дня зовсім не щаслива. Відзначають його в останню неділю перед Великоднем. У 2024 році у християн східного обряду Вербна неділя випадає на 28 квітня.
У цей день церква згадує події з життя Христа після того, як він воскресив свого друга Лазаря. Після воскресіння товариша він поїхав до Єрусалиму. Жителі міста чули про скоєні Ісусом чудеса і зустрічали його як спасителя, який збере народне ополчення.
Однак Ісус не збирався брати участь в політичних чварах і не хотів слави: "Але Він ухилився від рук їх, і пішов знову за Йордан, на те місце, де раніше хрестив Іоанн". Згідно з Євангелієм, вхід Ісуса в Єрусалим був початком шляху його хресних страждань.
В Єрусалимі дорогу Ісусу встеляли пальмовими гілками, а в наших краях в цей день головним символом дня є гілка верби. Вербові гілки освячують в церкві і несуть додому. Їх ставлять біля ікон або на столі. Також в цей день вживають вербові бруньки для здоров'я горла і зубів.
Молодь на свято влаштовувала гуляння і катання на конях. У свято дозволяється вживати рибу і пити вино. Не можна важко працювати і лихословити в цей день. Також не варто сваритися, влаштовувати галасливі гуляння і поминати загиблих.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...