Вхід Господній в Єрусалим (в українському народі традиційна назва - Вербна неділя). Це свято асоціюється з приходом весни і наближенням Великодня. Його завжди відзначають з радістю і нетерпінням, хоча історія дня зовсім не щаслива. Відзначають його в останню неділю перед Великоднем. У 2024 році у християн східного обряду Вербна неділя випадає на 28 квітня.
У цей день церква згадує події з життя Христа після того, як він воскресив свого друга Лазаря. Після воскресіння товариша він поїхав до Єрусалиму. Жителі міста чули про скоєні Ісусом чудеса і зустрічали його як спасителя, який збере народне ополчення.
Однак Ісус не збирався брати участь в політичних чварах і не хотів слави: "Але Він ухилився від рук їх, і пішов знову за Йордан, на те місце, де раніше хрестив Іоанн". Згідно з Євангелієм, вхід Ісуса в Єрусалим був початком шляху його хресних страждань.
В Єрусалимі дорогу Ісусу встеляли пальмовими гілками, а в наших краях в цей день головним символом дня є гілка верби. Вербові гілки освячують в церкві і несуть додому. Їх ставлять біля ікон або на столі. Також в цей день вживають вербові бруньки для здоров'я горла і зубів.
Молодь на свято влаштовувала гуляння і катання на конях. У свято дозволяється вживати рибу і пити вино. Не можна важко працювати і лихословити в цей день. Також не варто сваритися, влаштовувати галасливі гуляння і поминати загиблих.
Юрист співачки Ані Лорак Олександр Хаминський підтвердив інформацію про поновлення її українського паспорта. Він стверджує: артистка-втікачка зробила це через нові правила для громадян, які мають паспорт з тризубом і живуть у Росії. Про це повідомляють...
20 квітня за новим стилем (3 травня за старим) вшановують пам'ять преподобного Феодора Тріхіна, преподобного Анастасія Синайського і Кіпрську ікону Богоматері. За юліанським календарем цього дня вшановують мученика Руфіна і мученицю Акіліну молодшу. ....