"Ви побудуєте своє світле майбутнє": Як Росія обманом вербує жінок із різних країн світу для виготовлення шахедів у Татарстані

Країна-агресор Росія активно вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони типу Шахед, якими потім російські окупанти атакують Україну. Про це 25 квітня повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела, передають Патріоти України.

У той час як війна в Україні позбавляє країну робочої сили, молодих жінок набирають по всьому світу для роботи на заводах, де виробляють безпілотники-камікадзе. За їхньою інформацією, суботнього дня на початку квітня близько 60 осіб — молоді жінки та їхні батьки — зібралися в аудиторії Ботсванського університету (Африка), щоб послухати, як кілька їхніх співвітчизників переконують їх зібрати речі та переїхати приблизно на 9600 кілометрів на північ від них — у Республіку Татарстан (Росія). Їм пропонують роботу із зарплатою до 860 доларів на місяць.

За даними видання, жителям Ботсвани пропонували програму навчання на робочому місці в особливій економічній зоні Алабуга — промисловому комплексі за 12 годин їзди на схід від Москви, що займається машинобудуванням і виробництвом безпілотників-камікадзе Шахед-136.

Росіяни діють під прикриттям програми Алабуга Старт. Її мета, як повідомляється на офіційному сайті, — допомогти «молодим жінкам знайти офіційну високооплачувану роботу і побудувати світле майбутнє».

Далі, щоб потрапити на дворічну програму, претендентки мають пройти тести з «бізнес-симуляції» та основ російської мови, а також мати середню освіту, чинний паспорт і довідку про стан здоров’я. В обмін їм обіцяють уроки російської мови та культури, проживання в гуртожитку за 44 долари на місяць і початкову місячну зарплату до $860.

За даними видання, з моменту запуску 2022 року за програмою Алабуга Старт привезли до Татарстану приблизно 350 жінок, а 2025 року це число планується ще на 8500 осіб. Причому представник Алабуга Старт Гузель Галімзянова стверджує, що «ми не беремо їх у солдати або на виробництво безпілотників».

«Вони (завербовані — ред.) працюють над будівництвом нашої резиденції, а не роблять бомби або щось на кшталт цього», — заявила вона. Однак повідомлення міжнародних ЗМІ свідчать про те, що реальність роботи в Алабузі набагато похмуріша, ніжта версія, яку вам продають, пише видання.

У жовтні 2024 року агентство Associated Press повідомило, що африканських жінок змушують будувати дрони в Алабузі у виснажливих і небезпечних умовах і за менші гроші, ніж обіцяно, оскільки з їхньої зарплати віднімають витрати на проживання. Причому ті перебували під постійним наглядом російських окупантів і їм доручали роботу з отруйними речовинами без захисного спорядження.

Згідно з доповіддю некомерційного Інституту науки та міжнародної безпеки, який підрахував, що «більше ніж 90% персоналу програми „Старт“» було направлено на складання безпілотників, мета яких — виробити 6000 дронів у 2025 році.

Представники особливої економічної зони, уряду Республіки Татарстан і Алабуги Старт не відповіли на прохання Bloomberg прокоментувати цю інформацію. Міністр закордонних справ Ботсвани Феньо Бутале заявив, що нічого не знає про програму.

У маркетингових матеріалах і навіть у ЗМІ інформація про програму Алабуга Старт жорстко контролюється російською владою. Статті про програму в невеликих інтернет-виданнях часто некритично повторюють офіційні тези, а учасники, готові публічно обговорювати свій досвід, перебувають у штаті Алабуги, пише видання.

Коли Bloomberg зв’язався з однією з ефіопських жінок, яка фігурує на сайті Alabuga Start, через додаток для обміну повідомленнями Telegram — то вона сказала, що їй потрібно отримати дозвіл від начальства, перш ніж говорити зі ЗМІ. Але далін вона не відповіла на подальші повідомлення репортерів, як і п’ять інших ефіопських учасників, з якими зв’язався Bloomberg.

Згідно із серією розслідувань, проведених російським незалежним ЗМІ "Протокол", керівництво особливої економічної зони Алабуга має досвід стеження за робітниками, зайнятими у виробництві безпілотників, і тримає деталі виробництва під суворим секретом.

Студентів розташованого неподалік Алабузького політехнічного технікуму, які займалися складанням безпілотників до початку роботи проєкту Алабуга Старт, відрахували з навчального закладу, і їм загрожували штрафи від 1,5 до 2 млн рублів ($18 000 — $24 000), якщо їх викрили в розголошенні інформації про роботу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Я хотів стати лікарем...": Полонений китаєць розповів, як потрапив до армії РФ

п’ятниця, 25 квітень 2025, 22:40

Китайський полонений розповів, як потрапив до російської армії та поділився, що в його взводі було лише кілька китайців. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на інтерв'ю полоненого китайця Ванга Гуанцзюна під час телемарафону. "Я так само...

"Ви побудуєте своє світле майбутнє": Як Росія обманом вербує жінок із різних країн світу для виготовлення шахедів у Татарстані

п’ятниця, 25 квітень 2025, 22:24

Країна-агресор Росія активно вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони типу Шахед, якими потім російські окупанти атакують Україну. Про це 25 квітня повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела, передають Патріо...