Віце-премʼєрка, міністр економіки Юлія Свириденко вчителює у Київській Школі Економіки, де за викладацьку діяльність у 2024 році отримала і задекларувала 3 102 506 грн гонорарів. Про це у Facebook повідомив народний депутат України Володимир Ар'єв, передають Патріоти України.
«Здається, я нарешті знайшов українську вчительку, якій платять $4000 в місяць. Точніше, навіть $6000. Вона, правда, не проста вчителька, а віце-премʼєрка і міністр економіки Юлія Свириденко. Вчителює у Київській Школі Економіки, де за викладацьку діяльність у 2024 році вона отримала і задекларувала 3 102 506 грн гонорарів», — наголосив депутат.
Він також зазначив: «Ця історія не лише про неабиякі таланти Свириденко, бо інші викладачі ВИШів можуть тільки мріяти про подібну оплату. Ця історія про конфлікт інтересів, адже структури Київської Школи Економіки у 2024 році були виконавцями грантових програм, бенефіціаром яких було Мінекономіки, очолюване Свириденко. Тому, подібні гонорари віце-премʼєрки в КШЕ не лише виглядають некрасиво і підозріло, а і є предметом для детального вивчення ситуації Національним Агентством із Запобігання корупції.
Тільки готовий закластись, що улюблениці Єрмака і Зеленського нічого не буде. Ще й придворні блогери офісу президента їй скажуть — маладєц. До речі, президент КШЕ Милованов — колишній міністр економіки і теперішній голова наглядової ради Укроборонпрома і член наглядової ради Енергоатома, теж шанований на Банковій радник. Моє питання про гранти Тимофій Милованов проігнорував".
Ар'єв також наголосив: «Тимофій Милованов є головою наглядової ради Укроборонпрому і членом наглядової ради НАЕК Енергоатом. Дві дуже потужні державні структури. Так от, в наглядову раду Укроборонпрому у 2023 році Милованова подало міністерство економіки, яке очолює Свириденко. А вона того ж року отримала від КШЕ 851 668 грн гонорарів, про що зазначено у декларації. У 2024 році Милованов став представником від держави в наглядовій раді Енергоатому. Обидва рази склад наглядових рад затверджував уряд, членом якого є Свириденко.
Тобто, виходить, що міністр отримує гроші в структурі, яку очолює той, кого вона рекомендує в наглядову раду і якого затверджує в наглядових радах. Якщо це не конфлікт інтересів, то що тоді? Хай Національне Агентство із Запобігання корупції відповість на це питання. Надіслав відповідне звернення. Цікаво, як будуть відмазувати людей Єрмака від конкретної штанги".
Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов у Facebook відреагував на пост Ар'єва. «Володимир Арʼєв звинуватив Юлію Свириденко в тому, що вона отримує 6 тис доларів викладацької зарплати в KSE і це корупція і конфлікт інтересів.
Я щасливий і вважаю, що це перемога. Нарешті, ми обговорюємо чи є конфілкт інтересів в діях першого віце-прем'єра України через працевлаштування в найбільш престижному і якісному університеті України (порівняйте це з Гарвардом), а не зарплати в конвертах, віджату землю, або заводи, які з’являлись у топових чиновників раніше.
Це політична атака. Партія Порошенка готується до виборів, як в принципі і партія влади. Це, звісно, мене засмучує, бо війна не закінчилась і не факт що закінчиться скоро. Люди гинуть. США припинило підтримку. Тому пріоритети мають бути іншими. Але я розумію як працює демократія і приймаю правила гри", — наголосив Милованов.
«Також, зарплата Свириденко, хоч і виглядає високою, відповідає ринковій зарплаті людей такого рівня. Ми платимо і значно більші зарплати. Наприклад, гонорар за нещодавній приїзд Нобелівського лауреата в KSE в березні склав 70 тис доларів за 2,5 дні. А зарплата запрошеного професора, одного з тих, хто нещодавно переїхав з Єльського університету в Канаду, складає 50 тис доларів за пару тижнів викладання. Можете подивитись мою зарплату за викладання в KSE. Я теж був міністром», — зазначив президент Київської школи економіки.
«Ми пишаємось тим, що можемо платити високі ринкові зарплати і вважаємо, що всі науковці і вчителі заслуговують на високі зарплати, якщо вони мають релевантний досвід і знання, і приносять користь студентам і учням. Ми хочемо щоб наших студентів вчили ті, хто рухають науку, політику, і бізнес, і на власному досвіді знають як працює світ. Свириденко тут ідеально підходить, бо вона бачить як все зараз відбувається прямо зсередини. Я звісно хотів би щоб у нас викладали також президент і прем'єр-міністр і ми готові платити за їх викладання значно більше, але на жаль поки що це не виходить. Можливо в майбутньому.
Хоч це і атака опозиції на владу, звинувачення серйозні. І я маю на них відповісти як керівник KSE. Звинувачень два — висока зарплата і конфлікт інтересів. Про високу зарплату я написав вище. Вона ринкова і відповідає рівню зарплат які ми платимо в KSE. Єдина зрада тут, що ми платимо нормальні зарплати за викладання для топових людей, але суспільство до цього ще не звикло", — наголосив Милованов.
Вiн також додав: «Звинувачення конфлікту інтересів в тому, що KSE допомагає уряду і отримає за це фінансування від міжнародних організацій. Цього конфлікту інтересів немає. Бо університет, де працює Свириденко, не виконує таких проєктів. Ці проєкти виконуються іншими організаціями — благодійною фундацією, дослідницьким інститутом, яки мають окремі незалежні системи управління і комплаєнса. Нагадаю, що у нас незалежна рада директорів, в якій більше половини іноземців, і ми повністю виконуємо українське і міжнародне законодавство, включно з контролем конфлікту інтересів і запобігання корупції. Нагадаю також, що всі попередні звинувачення в схожих або інших порушеннях за 30 років існування KSE були визнані безпідставними. На відміну від більшості університетів і неприбуткових організацій у нас сильна юридична служба світового рівня».
«Але як правильно написав Арʼєв конфлікт інтересів може бути в очах людей, навіть якщо його юридично немає. Як така ситуація може сприйматись? У вдячність, Свириденко може сприяти формально або неформально отриманню KSE такої допомоги. Цей репутаційний конфлікт контролюється наступним чином — інформація про те, що Свириденко викладає у нас, є публічною, вона задекларована, є тони фоток іі виступів і лекцій у нас, і всі хто міжнародні організації які приймають рішення про фінансування KSE знають і легко можуть отримати будь яку інформацію про роботу Свириденко. Також, і це критично важливо, Свириденко не впливає на прийняття рішень про таке фінансування. Навпаки, факт викладання Свириденко в KSE ускладнює KSE отримання таких контрактів і грантів, бо потрібно додатково надавати документи, які доводять що конфлікту інтересів немає, і розкривають всі деталі нашої взаємодії», — зазначив Милованов.
Він також зазначив: «Чи дійсно Свириденко викладає в KSE? Так, є багато доказів цьому, приватних і публічних про це, є фото в соціальних мережах, є виступи, є лекції. Але Свириденко також працює над розробкою курсу на основі іі поточного досвіду під час війни. Він для нас стратегічно важливий, бо ми хочемо з ним вийти поза Україною. Також є інший курс. Рівня Стратегічного Архітектору в КМБШ, але краще. Про це наприкінці. Це все на додаток до викладання в програмах які вже є. (На жаль доводиться робити лекції і зустрічі ввечері, а інколи навіть вночі, і на вихідних, і постійно підлаштовувати під неї розклад, але це нормальна ціна за такого рівня людину.)
Трохи іронічно, що ця політична атака підтверджує мою основну ідею реформи освіти. Що високі зарплати можуть платити тільки приватні університети. А роль держави забезпечити доступ до таких університетів всім талановитим студентам, через гранти які ходять за студентом.
Ми повністю відкриті, як я і сказав вище, і готові відповісти на все питання і надати будь-яку інформацію. Тут немає ніякої зради, а тільки перемога і політична боротьба".
Таке призначення загрожує безпеці Сумської області. Зеленський призначає головою Сумської обласної ВЦА людину сенатора РФ зрадника Деркача Олега Гигорова, який втік та кинув підлеглих та зброю на початку вторгнення на Луганщині. Таке призначення загро...
"Вважаю, що недавні заяви Трампа демонструють його роздратування тим, що Україна, по суті, нав’язує свою гру Сполученим Штатам Америки, а з цим він змиритися не може. Не так важливо, що саме він сказав, — важливий підтекст сказаного і контекст того, що...