
Грантові гроші Європейського союзу, виділені на модернізацію двох міжнародних пунктів пропуску в Закарпатській області так і не були використані. Про це заявив на власному офіційному сайті голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передають Патріоти України.
За його словами, підрядники Державної фіскальної служби взяли 30% - і втекли, зараз у цій справі проводять аудит.
"Грантові гроші, виділені Євросоюзом на модернізацію двох міжнародних пунктів пропуску, розташованих на Закарпатті ("Ужгород - Вишнє Німецьке" на українсько-словацькому кордоні і "Лужанка - Берегшурань" на українсько-угорському кордоні), так і не використані. Хоча модернізація цих двох МПП значно прискорила б пропуск туристів як з боку України, так і в зворотному напрямку. Підрядники, яких підшукала ДФС, взяли 30% грошей і зникли. Зараз ЄС проводить за даними фактами аудит", - заявив Москаль.
Глава ОДА додав, що з 2015 року домагається відкриття 19-ти нових пунктів пропуску з країнами Євросоюзу: 8 - з Угорщиною, 6 - з Румунією, 4 - зі Словаччиною та 1 - з Польщею. За його словами, місцева влада неодноразово зверталася з цього приводу до Кабміну, а також окремі міністерства та ДФС.
"На наші звернення накладалися резолюції "До виконання", "Терміново розглянути" тощо, але реальної роботи зроблено не було. Вдалося домовитися про відкриття лише одного МПП - "Велика Паладь - Нодьгодош" на українсько-угорському кордоні", - зазначив Москаль.
Він також заявив, що Закарпатська ОДА на своєму рівні вичерпала всі можливості для відкриття нових пунктів пропуску на кордоні України і Євросоюзу.
Слід нагадати, що в листопаді минулого року Угорщина виділила Україні 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...