Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв розповів, які наслідки матиме ця заява для відносин між США та Китаєм, які залишаються конкурентами, але також партнерами зі світової безпеки, передають Патріоти України.
"Я не думаю, що це матиме визначально негативний вплив. Посилаючись на транскрипти зустрічі, які опублікували обидва міністерства закордонних справ, посилаючись на те, що говорили до зустрічі, як це коментували в усіх медіа, вони чудово розуміють, хто вони є. Вони абсолютно прагматично до цього ставляться", - заявив експерт.
Краєв процитував заяви американського відомства, що США та Китай залишаються конкурентами на міжнародній арені, й так само говорили китайці. "Але попри цю конкуренцію обидві держави чудово розуміють свою глобальну відповідальність, вони розуміють, що від їхньої позиції, можливості комунікувати, підтримувати якийсь рівень діалогу залежить світова стабільність і те, що ми називаємо безпекою світової спільноти. Тому так, вони можуть вважати один одного диктаторами або слабкою демократією, як часто Китай говорить про Сполучені Штати. У них є розуміння важливості цих перемовин, тому Байден не кривив душею, я з цим повністю погоджуюся, він дійсно бачить у Сі Цзіньпіні диктатора, адже він керує диктатурою, а хто може керувати диктатурою, окрім диктатора", - підкреслив він.
Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" підсумував, що, попри цю різницю режимів та підходів, це зовсім не означає що заява Байдена якимось чином перерве ці перемовини.
"Як росіяни і китайці штовхають Трампа до економічного самогубства? Всі почули, як російський посланець до Трампа розповів Трампу, що проти нього готують кольорову революцію? І Трамп почув. Певно. І це основне", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса...
У морях навколо Великої Британії виявлено датчики РФ, які, ймовірно, призначені для шпигунства за британськими атомними підводними човнами, а також дрони, метою яких, можливо, були підводні кабелі. Для розвідки використовувалися і яхти олігархів. Про ц...