Головний редактор Цензор.нет журналіст Юрій Бутусов стверджує, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний давав дозвіл на проведення операції з викрадення російського літака, за яку тепер судять ексрозвідника Романа Червінського. Про це Бутусов сказав в інтерв'ю, передають Патріоти України.
«Матеріали кримінального провадження, які були оприлюднені адвокатом, покази свідків, тобто командирів Червінського (генерал-майор Віктор Ганущак, полковник Юрій Семенюк), [доводять], що операція була санкціонована. У показаннях Ганущака йдеться, що була санкціонована головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним», — розповів журналіст.
Він вважає, що виконавці операції не змогли б реалізувати її без дозволу. «Хотів би звернути увагу на закон України Про сили спеціальних операцій: у них є повноваження на проведення такого роду розвідувальних операцій? Тому я не зовсім розумію, яким чином на аеродромі Канатове ["несанкціоновано"] діяла ціла група військовослужбовців ССО, включно з розрахунком переносного зенітно-ракетного комплексу, згідно з бойовим розпорядженням, яке виписано командуванням ССО, згідно санкції головнокомандувача ЗСУ і безпосередньо начальника, генерал-майора. Після того з цієї великої групи людей вибирають одного виконавця і говорять: „А ви перевищили службові повноваження, ми закриваємо вас на 60 діб під арешт“. І пред’являють підозру не в тому, що загинула людина, а в перевищенні службових повноважень. Але в інформаційному повідомленні говорять: через нього загинула людина», — додає він.
Бутусов вважає, що справа проти Червінського замовна і може бути помстою за його інтерв'ю щодо Вагнергейту.
«Думаю, це дійсно якась помста, найімовірніше, за Вагнергейт. Але у цьому випадку абсолютно жодних правових перспектив у цієї справи просто не існує», — сказав журналіст в інтерв'ю.
Справа Червінського: що відомо
Колишнього співробітника ГУР МО Романа Червінського затримали й зараз судять за підозрою у перевищенні влади або службових повноважень через масований удар РФ по аеродрому Канатове в Кіровоградській області.
Торік Червінський брав участь у підготовці операції з вербування перебіжчика, який мав би перегнати в Україну російський винищувач. Але, за версією слідства, «операція» проходила без погодження з державними органами й всупереч зауваженням СБУ, а сама вона стала причиною обстрілу аеродрому, внаслідок якого загинув командир частини і ще 17 захисників дістали поранення.
25 квітня Червінському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права внесення застави.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...