Головний редактор Цензор.нет журналіст Юрій Бутусов стверджує, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний давав дозвіл на проведення операції з викрадення російського літака, за яку тепер судять ексрозвідника Романа Червінського. Про це Бутусов сказав в інтерв'ю, передають Патріоти України.
«Матеріали кримінального провадження, які були оприлюднені адвокатом, покази свідків, тобто командирів Червінського (генерал-майор Віктор Ганущак, полковник Юрій Семенюк), [доводять], що операція була санкціонована. У показаннях Ганущака йдеться, що була санкціонована головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним», — розповів журналіст.
Він вважає, що виконавці операції не змогли б реалізувати її без дозволу. «Хотів би звернути увагу на закон України Про сили спеціальних операцій: у них є повноваження на проведення такого роду розвідувальних операцій? Тому я не зовсім розумію, яким чином на аеродромі Канатове ["несанкціоновано"] діяла ціла група військовослужбовців ССО, включно з розрахунком переносного зенітно-ракетного комплексу, згідно з бойовим розпорядженням, яке виписано командуванням ССО, згідно санкції головнокомандувача ЗСУ і безпосередньо начальника, генерал-майора. Після того з цієї великої групи людей вибирають одного виконавця і говорять: „А ви перевищили службові повноваження, ми закриваємо вас на 60 діб під арешт“. І пред’являють підозру не в тому, що загинула людина, а в перевищенні службових повноважень. Але в інформаційному повідомленні говорять: через нього загинула людина», — додає він.
Бутусов вважає, що справа проти Червінського замовна і може бути помстою за його інтерв'ю щодо Вагнергейту.
«Думаю, це дійсно якась помста, найімовірніше, за Вагнергейт. Але у цьому випадку абсолютно жодних правових перспектив у цієї справи просто не існує», — сказав журналіст в інтерв'ю.
Справа Червінського: що відомо
Колишнього співробітника ГУР МО Романа Червінського затримали й зараз судять за підозрою у перевищенні влади або службових повноважень через масований удар РФ по аеродрому Канатове в Кіровоградській області.
Торік Червінський брав участь у підготовці операції з вербування перебіжчика, який мав би перегнати в Україну російський винищувач. Але, за версією слідства, «операція» проходила без погодження з державними органами й всупереч зауваженням СБУ, а сама вона стала причиною обстрілу аеродрому, внаслідок якого загинув командир частини і ще 17 захисників дістали поранення.
25 квітня Червінському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права внесення застави.
Протягом зими-весни 2025 року командування противника реорганізувало систему управління своїм угрупованням військ (УВ) "Юг", поєднавши з'єднання та об’єднання, які "штатно" входять до складу "Южного военного округа" (ЮВО) на кількох суміжних оперативни...
Партизанський рух "Атеш" знищив у Дагестані телекомунікаційний модуль, який забезпечував інтернетом та мобільним звʼязком важливі військові та військово-промислові обʼєкти росіян. Про це рух повідомив у Тelegram, передають Патріоти України. Модуль знищ...