До українських полярників на станцію "Академік Вернадський" завітала самиця південного морського слона. Тварина спить біля дизельної, іноді прокидається, чухається та знову поринає у сон, розповідають у Національному науковому антарктичному центрі, передають Патріоти України
"Звісно, це не Анджеліна Джолі", – жартують полярники. Вони розповідають, що на станції нещодавно старі дизелі замінили на нові, які працюють набагато тихіше.
Тварина засинає під їхні звуки, як під колискову. Південні морські слони– найкрупніші серед ластоногих. Дорослі самці можуть сягати 5-6 метрів у довжину та важити до 5 тонн.
Близько 80% свого життя ці тварини проводять у воді, де шукають їжу. Харчуються вони здебільшого кальмарами, рідше рибою та крилем. За здобиччю здатні пірнати на глибину 400-1000 м, але можуть й на 2,4 тис. метрів.
Взимку тварини живуть у воді. А на узбережжя островів південні морські слони виходять у період парування та линьки: навесні та влітку або на початку осені.
"Молоді слони, які ще не приймають участь в розмноженні (до речі, ці тварини утворюють великі гареми, де може бути до кількасот самок), теж виходять на берег у цей же період", – кажуть на станції. Саме їх і можна зустріти біля станції "Академік Вернадський". Втім, вони тут нечасті гості.
"Більша частина їхньої популяції все ж мешкає на островах Субантарктики. А в зимовий період, під час сезонних міграцій, південних морських слонів можна зустріти біля берегів Південної Америки, Південної Африки, Австралії тощо", – пояснюють полярники.
У науковому центрі розповіли, що цих тварин нещадно переслідували наприкінці ХІХ-на початку ХХ ст. Причиною став їхній жир, який використовували у промисловості. Від повного винищення "слонів" врятувало лише те, що люди почали використовувати штучний жир.
Зараз їхню загальну кількість оцінюють до 800 тис. особин.
Бої в Гостомелі, Мощуні та Ірпені на початку повномасштабного вторгнення зірвали російський план захоплення Києва за три дні. Про це розповів очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов, передають Патріоти України. «Дві с...
Сучасне виробництво рослинної олії все більше розвивається в бік автоматизації, оскільки це суттєво збільшує його ефективність й потенційну якість продукту. Якісне обладнання, як-от шнековий прес для віджиму олії, дозволяє значно підвищити продуктивніс...