Українські військово-транспортні літаки Ан-32, які стоять на озброєнні ВПС Індії, отримали сертифікацію для польотів з використанням біопалива, повідомляють Патріоти України з посиланням на Крила.
За даними журналістів, відповідний документ був виданий в п’ятницю індійським Центром визначення льотної придатності та сертифікації військових літаків (Centre for Military Airworthiness and Certification, CEMILAC).
Повідомляється, що пальне для Ан-32 буде містити 10% біопалива, виробленого з насіння і плодів декількох видів місцевих дерев. ВПС Індії прийняли таке рішення на основі серії випробувань, які пройшли у 2018 році.
“Обсяг цих перевірок повністю відповідає міжнародним авіаційним стандартам. Сьогоднішнє схвалення стало підтвердженням ретельних перевірок на використання біопалива місцевого виробництва”, – сказав речника ВПС Індії, капітан Анурапа Баннерджі.
Як зазначається, авіаційне біопаливо було розроблено індійським Інститутом Нафти в місті Дехрадун у 2013 році. У липні 2018 року головком ВПС Індії маршал Дханоа дозволив почати випробування такого палива на військово-транспортних літаках. На думку Нью-Делі, застосування біопального дозволить знизити залежність країни від викопних видів палива, запаси яких в Індії невеликі.
За інформацією індійського Інституту Нафти, для виробництва біопалива підходять рослинні олії, які можна отримати з насіння і плодів таких дерев, як ятрофа (Jatropha), саловоє дерево (shorea robusta), ним (azadirachta indica), мадука довголиста (madhuca longifolia), Каранджа (pongamia pinnata), гарцинія індійська (garcinia indica).
Ростуть вони часто в передгір’ях і джунглях на так званих племінних територіях, де живуть представники місцевих племен. Влада вважає, що збір насіння і плодів для виробництва біопалива буде, крім того, сприятиме економічному розвитку цих територій.
Можливість використання біопалива розглядає й індійська цивільна авіація. У 2018 році відбувся перший комерційний політ на біопаливі, який виконав авіалайнер місцевої авіакомпанії SpiceJet.
Мінімальна зарплата в Україні наступного року може зрости до 8688 грн, а прожитковий мінімум – до 3171 грн. Забезпечити фінансування планів уряду можна завдяки детінізації економіки та оптимізації недієвих державних програм. Про це заявив голова Коміте...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц активно підтримує пропозицію заборонити відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у новому пакеті санкцій ЄС проти Росії. Про це пише Financial Times із посиланням на поінформовані джерела. За інформацією джерел г...