Авторитетна інвесткомпанія прогнозує істотне зниження курсу долара до гривні протягом 2023 року

Курс долара в Україні може стати однією із найбільших несподіванок 2023 року. Незважаючи на війну та падіння економіки, ситуація у валютному секторі країни виглядає досить оптимістично. Причому є підстави для плавного зниження курсу іноземних валют щодо гривні.

Такі аналітики української інвестиційної компанії Concorde Capital прогнозують, що курс долара, який почав активно знижуватись останніми днями, продовжить цю тенденцію. За підсумками року середній курс американської валюти може дорівнювати теперішньому фіксованому курсу НБУ – 36,6 гривні. При цьому Нацбанку не доведеться розпродавати свій валютний запас, щоб утримати гривню від падіння. На завершення 2023 року НБУ може вийти із запасом валюти майже у 31 млрд доларів.

Загалом прогноз "валютного клімату" від Concorde Capital виглядає таким чином:

  • середній курс долара за підсумками року – 36,6 грн.;
  • міжнародні резерви НБУ – 30,8 млрд доларів.

При цьому інвесткомпанія вважає, що реальний ВВП України у 2023 році знизиться приблизно на 3%. А номінальний ВВП становитиме 157 мільярдів доларів (це приблизно на рівні "ковідного" 2020 року).

Слід зазначити, що серед прогнозів низки авторитетних аналітичних компаній (Dragon Capital, ICU, Morgan Stanley, GET, IER, Oxford Economics та Sense Bank) прогноз від Concorde Capital – найбільш оптимістичний.

Зокрема, інші аналітичні центри прогнозують такі середні показники курсу долара у 2023 році:

  • Oxford Economics – 39 грн/дол;
  • Dragon Capital – 43 грн/дол;
  • IER/GET – 42 грн/дол;
  • Morgan Stanley – 45 грн/дол, найпесимістичніший прогноз;
  • Sense Bank – 43 грн/дол.

В Україні вже скоро перепишуть податки та правила для ФОПів: До чого готуватися

четвер, 1 червень 2023, 11:30

В Україні вже з 1 липня планують повернути податки для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня, що був до повномасштабної війни. Окрім того, відновляться перевірки. Проте водночас з'явиться можливість добровільно погасити донараховані суми та уникнути штр...

Цінового "шоку" не уникнути? Тариф на електрику можуть ще раз підвищити: У Кабміні натякнули, коли саме

четвер, 1 червень 2023, 11:25

Кабінет міністрів України опублікував постанову про підвищення тарифу на електричну енергію для населення з 1 червня. Відповідна інформація розміщена на сайті уряду, передають Патріоти України. Відповідно до документу, нова єдина ціна на електричну е...