Азартні ігри з "Газпромом": Транзит блакитного палива з РФ через Україну впав на чверть, однак монополії Путіна доведеться платити по повній

Транзит газу через Україну до Європи у лютому 2021 року склав 2,9 млрд кубометрів, що на 25% менше, ніж у січні. Як повідомляє Оператор ГТС України, на динаміку транзиту вплинула ринкова кон’юнктура в країнах ЄC: у зв’язку з підвищеним попитом та волатильністю цін трейдери розпочали активний відбір газу з підземних сховищ, зазначають Патріоти України.

Сумарно у січні-лютому 2021 року обсяги транзиту становили 6,77 млрд кубометрів газу.

З них у західному напрямку ОГТСУ протранзитував 6,11 млрд кубів газу: до Польщі - 684 млн кубометрів, до Словаччини — 3,81 млрд кубометрів, до Угорщини — 1,62 млрд кубометрів.

У південному напрямку транзит склав 1,09 млрд кубометрів: у Румунію — 309 млн кубів, у Молдову — 781 млн кубів.

«Наразі динаміка обсягів транзиту свідчить, що українська ГТС здебільшого виступає балансуючою потужністю у разі коливань попиту на газ в країнах ЄС чи технічних обмежень інших газогонів», — заявили у ОГТСУ.

«За умовами договору з Газпромом ми отримуємо кошти за весь обсяг замовлених потужностей незалежно від обсягів транзиту(ship or pay). Але українська ГТС спроможна транзитувати на 100 млрд кубометрів газу на рік більше, ніж обумовлено контрактом. Сьогодні ми бачимо, що наша ГТС виконує роль балансуючої потужності, коли повністю завантажені газопроводи Ямал, Турецький потік та Північний потік-1, — зауважив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон. — Ми маємо достатньо гнучкої потужності, щоб гарантувати постачання газу в Європу у випадку відключень чи планового обслуговування інших газогонів. Але ця ситуація не має сприйматися як належне. У разі відсутності значних обсягів транзиту в майбутньому ГТС має бути оптимізована згідно з реальним попитом для зниження операційних витрат та забезпечення економічно обґрунтованого тарифу для споживачів та комерційних клієнтів».

Транзитна угода між Нафтогазом України та Газпромом, укладена наприкінці 2019 року строком на п’ять років. Вона передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд кубометрів у 2020 році та по 40 млрд кубометрів у 2021−2024 роках.

Defense Express показали фото "Шахеда" з нової серії "Ъ": Що означає його поява

неділя, 19 січень 2025, 11:49

Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...

В Україні почнуть скорочувати надмірно високі пенсії: Ось про які суми йдеться

неділя, 19 січень 2025, 8:32

Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...