Сумарно у січні-лютому 2021 року обсяги транзиту становили 6,77 млрд кубометрів газу.
З них у західному напрямку ОГТСУ протранзитував 6,11 млрд кубів газу: до Польщі - 684 млн кубометрів, до Словаччини — 3,81 млрд кубометрів, до Угорщини — 1,62 млрд кубометрів.
У південному напрямку транзит склав 1,09 млрд кубометрів: у Румунію — 309 млн кубів, у Молдову — 781 млн кубів.
«Наразі динаміка обсягів транзиту свідчить, що українська ГТС здебільшого виступає балансуючою потужністю у разі коливань попиту на газ в країнах ЄС чи технічних обмежень інших газогонів», — заявили у ОГТСУ.
«За умовами договору з Газпромом ми отримуємо кошти за весь обсяг замовлених потужностей незалежно від обсягів транзиту(ship or pay). Але українська ГТС спроможна транзитувати на 100 млрд кубометрів газу на рік більше, ніж обумовлено контрактом. Сьогодні ми бачимо, що наша ГТС виконує роль балансуючої потужності, коли повністю завантажені газопроводи Ямал, Турецький потік та Північний потік-1, — зауважив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон. — Ми маємо достатньо гнучкої потужності, щоб гарантувати постачання газу в Європу у випадку відключень чи планового обслуговування інших газогонів. Але ця ситуація не має сприйматися як належне. У разі відсутності значних обсягів транзиту в майбутньому ГТС має бути оптимізована згідно з реальним попитом для зниження операційних витрат та забезпечення економічно обґрунтованого тарифу для споживачів та комерційних клієнтів».
У той час, як одним українським пенсіонерам загрожує зменшення пенсії, інші можуть розраховувати на її збільшення. За даними Oboz.ua, це станеться з червня. При цьому перерахунок відбудеться заднім числом за період починаючи з квітня, а розмір збільшен...
В Україні найближчим часом знизяться ціни на тепличні овочі – помідори вже подешевшали до 70-100 грн/кг, огірки – до 40-70 грн/кг. Водночас через весняні заморозки фрукти можуть подорожчати, а ціна полуниці поки що тримається на рівні 200-220 грн/кг. П...