Українцям, які не можуть самотужки оплачувати житлово-комунальні послуги, як і раніше, буде виплачуватися субсидія від держави. Проте ставлення до субсидіантів буде прискіпливим, передають Патріоти України.
Особливо зараз, коли в країні триває війна, і в бюджеті хронічно бракує коштів на фінансування запланованих видатків. Отже, багатьох громадян можуть позбавити субсидії. Одна з причин – наявність заборгованості з оплати комунальних послуг.Про це нагадали у Міністерстві соціальної політики.
Незважаючи на те, що в Україні вирішили зафіксувати тарифи на комуналку на рівні минулого року, комунальні борги українців все одно зростають. Хтось об'єктивно втратив роботу і не може сплачувати за комунальні послуги, а хтось не платить "за компанію". Але такі несплати лише поглиблюють боргову прірву, в яку потрапляють домогосподарства. Адже споживачі, які не мають боргів, можуть розраховувати на субсидію від держави. А боржників, навпаки, позбавлять субсидії, навіть якщо її було призначено.
"Є випадки, коли державну допомогу можуть скасувати. Залишитись без субсидії можуть громадяни, які не сплачували комунальні послуги вчасно", - попередила громадян міністр соцполітики Оксана Жолнович.
Проте, затримка плати за комуналку може виникнути з об'єктивних причин. Наприклад, якщо людині затримують пенсію або зарплату. У цьому випадку треба надати довідку про затримку виплат, і субсидію не скасують. Крім того, заборгованість з оплати комуналки можна оскаржити в суді, якщо споживач упевнений, що йому нарахували за комунальні послуги зайві гроші.
Та, якщо борг утворився з вини споживача, то краще його реструктуризувати. Причому зробити це треба завчасно – до початку опалювального сезону. Тоді можна отримати субсидію навіть і з боргами.
Реструктуризація передбачає виплату боргу однаковими сумами упродовж обумовленого періоду. При цьому одночасно зі сплатою боргу треба сплачувати й поточні витрати на комуналку.
Можна реструктуризувати борги за такі види комунальних послуг:
Максимальний строк, який закон відводить на реструктуризацію боргу – 60 місяців, тобто 5 років. Строк реструктуризації залежить від суми заборгованості та від доходів боржника.
Для оформлення договору реструктуризації потрібні такі документи:
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...