Національний банк зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися упродовж останнього тижня у зв'язку із погіршенням настроїв учасників ринку в умовах високої невизначеності щодо подальшого поширення коронавірусу світом та підвищення турбулентності на світових фінансових і товарних ринках. Про це написали на своїй офіційній сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
"Поширення світом коронавірусу наразі має обмежений і нейтральний вплив на економіку України. Український експорт продовжує зростати. Певне зниження цін на окремі товари українського експорту більш ніж компенсоване подальшим нарощуванням фізичних обсягів поставок за кордон. Ціни на імпорт знижуються навіть швидше, ніж на експорт, особливо на енергоносії, що зумовлює скорочення вартісних обсягів імпорту. Водночас зменшення обсягу вкладень іноземних інвесторів в гривневі облігації уряду впродовж останніх тижнів не є значним", - йдеться в повідомленні.
Стрімке зростання долара насамперед пов'язане із психологічним чинником. У Нацбанку запевнили, що мають достатньо резервів для згладжування коливань курсу гривні. Міжнародні резерви України перевищують 26 млрд дол. США.
"Упродовж минулого тижня Національний банк три дні виходив з інтервенціями з продажу валюти. Також сьогодні, з огляду на високий попит на валюту на міжбанківському ринку в післясвяткові дні, що підживлюється нервовими настроями учасників ринку, Національний банк вийшов з інтервенцією з продажу валюти і в першій половині торгового дня продав $250 млн", - повідомляють у Нацбанку. Національний банк продовжить стежити за ситуацією щодо поширення коронавірусу та за станом світових фінансових і товарних ринків і буде за необхідності й надалі здійснювати інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань.
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що призвело до значних втрат у садівництві. Найбільше постраждали абрикоси, також зазнали втрат вишня і черешня. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України. «За поперед...