В Україні до кінця 2024 року очікується зниження ставок за цільовими кредитами для малого та середнього бізнесу (МСБ) на 1-1,5%. У результаті відсотки становитимуть від 13,5% до 16% річних. Найдешевшими будуть т.зв. енергокредити. Про це OBOZ.UA розповіла директорка департаменту малого та середнього бізнесу Глобус Банку Оксана Шульга, передають Патріоти України.
На початку серпня, для порівняння, середня ставка кредитів для МСБ становить 18%. Ще 2023-го вона була на рівні 19%. "Найнижчі ставки, а це 13,5% річних, будуть запропоновані щодо енергокредитів на придбання та встановлення альтернативних джерел харчування", – пояснила банкірка. Це зокрема сонячні панелі, теплові насоси, а також створення на підприємствах нової енергогенерації тощо.
Шульга також розповіла, що з вересня до листопада ставки за цільовими кредитами для МСБ на придбання основних засобів ведення бізнесу (обладнання, транспорт та ін.) можуть скоротитися на 1-1,5% – до 16% річних. На її думку, це буде прямим наслідком зниження облікової ставки НБУ до 13%.
Як зазначила банкірка, цільові кредити мають низку переваг, а тому досить популярні. Зокрема, предмет фінансування стає запорукою за кредитом. Тобто позичальнику не потрібні додаткові ресурси забезпечення кредиту.
Загалом за перші півроку 2024-го середня сума кредитів для бізнесу становила 1,2 млн грн на термін від 1 до 5 років. Найактивніше позики брали підприємства:
Втім, понад 64% таких кредитів припадає на державні програми (разом із компенсаційними програмами відшкодування від місцевої влади). Інші кредити видаються за партнерськими програмами, запровадженими банками разом із виробниками і постачальниками устаткування ведення бізнесу.
Це демонструють результати експрес-опитування Європейської Бізнес Асоціації серед членських компаній щодо потенційного збільшення податкового навантаження на роботодавців. Зміни можуть вступити в силу у разі прийняття законопроєктів №11416-д про внесен...
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав до другого читання законопроєкт про підвищення податків. Частина норм набере чинності з 1 жовтня заднім числом, передають Патріоти України з посиланням на народного депу...