Бензин - 58 грн, дизель - 55 грн: Експерт повідомив, як зміняться ціни на паливо з 1 липня

З 1 липня 2023 року в Україні податки на автомобільне паливо піднімуть до довоєнного рівня. Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що це спричинить значне підвищення цін, передають Патріоти України.

Зокрема, якщо Кабмін поверне з 1 липня податки на довоєнний рівень, то ціна бензину А-95 збільшиться на 11,2 грн за літр - з 47,17 до 58,35 гривень за один літр. Дизельне паливо у цьому випадку стане дорожчим на 7,7 гривень за літр – з 47,43 до 55,10 гривень за один літр. Автогаз, як прогнозує експерт, у цьому випадку подорожчає на 2,6 грн за літр – з 21,77 до 24,40 грн за один літр.

Нагадаємо, на цьому тижні голова парламентського фінансового комітету Данило Гетьманцев заявив, що скасування акцизу на паливо та зниження ПДВ з 20% до 7% на паливо у березні 2022 року було помилкою. Він вважає, що скасування податків та їх зниження не вплинуло на вартість бензину та дизельного палива, а призвело до того, що трейдери отримали додатковий прибуток.

Тому Кабмін планує з 1 липня 2023 року податок на додану вартість на паливо повернути до довоєнного рівня – 20% (у березні 2022 року його зробили у 7%). Повернуться на двійковий рівень й акцизи на паливо. Зараз (з вересня 2022 року) акциз на бензин та дизельне паливо становить 100 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 52 євро за 1000 літрів.

Слід зазначити, що в Україні вже кілька місяців поспіль продовжується тенденція зниження цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Зниження цін на паливо почалося ще наприкінці 2022 року і продовжується досі. Цьому сприяє кілька факторів, зокрема велика кількість пропозицій на оптовому ринку.

Але, схоже, з липня 2023 року українських водіїв чекає помітне підвищення цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Не здивуємося, якщо деякі автомобілісти почнуть робити запас палива напередодні підвищення цін. Сергій Куюн попереджає, що повернення податків на паливо на довоєнний рівень може спричинити до збільшення кількості підпільних АЗС

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський про те, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...

В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

середа, 7 червень 2023, 11:24

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України. На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше ...