В Україні цьогоріч частину врожаю черешні й інших фруктових та баштанних культур можуть знищити внаслідок низки причин. Про це розповіла фермерка, орендаторка саду в Запорізькій області Галина Дрюцька в коментарі "Обозревателю", зазначають Патріоти України.
Так, за її даними, в Україні черешню продають із майже 100%-націнкою. Фермер, який виростив її, отримує лише 15% від роздрібної ціни.
"Малі підприємці бусиками везуть її на Київ, перепродують через двоє-троє рук, і вона доходить до споживача вже з божевільними націнками. Ми вкладаємо 30 гривень у кілограм черешні, і з них більша половина – це вкладення, прибутковість 25-30%. А посередники мають таку саму суму, не вкладаючи ні в що. Мене це обурює", – пояснила вона.
Водночас, вона пригадала, що частину врожаю черешні знищили дощі і заявила, що ситуація може повторитися і з іншими сезонними сільськогосподарськими продуктами, наприклад, яблуками, сливами та виноградом.
"Те саме буде відбуватися і з яблуками, і з виноградом, і зі сливою, і з іншими фруктами, які вирощуються у нас в Україні і які можуть бути реалізовані в Україні. Ті ж баштанні культури, дині, кавуни", – попередила Галина Дрюцька.
У Бюджетній резолюції на 2025−2027 роки передбачено, що наступного року мінімальна зарплата зросте з 8000 до 8688 грн, що позначиться і на соцвиплатах. Так, передбачається, що, зокрема мінімальна пенсія збільшиться з 2361 до 2564 грн, передають Патріот...
Через передбачені законодавством пільги значна частина прокурорів в Україні виходять на пенсію до 50 років, існує навіть декілька тих, хто отримує її до 40 років. Про це йдеться у матеріалі ЕП, передають Патріоти України. За даними Мінсоцполітики, в Ук...