Блекаут актуальний не лише в Україні: В Європі зупинили Великий адронний колайдер

Дефіцит електроенергії, який став постійним головним болем для кожного українця, відчувається і в Європі. Щоправда, не так гостро, як у нас. Однак і європейцям доводиться заощаджувати. Причому не тільки на повсякденних побутових речах, а й на наукових дослідженнях. І хоча блекаут їм наразі не загрожує, та все ж ученим довелося зупинити енергоємний Великий адронний колайдер, відправивши його на тривалі "зимові канікули", передають Патріоти України.

Про це повідомляє epravda, посилаючись на інформацію у виданні Sueddeutsche Zeitung.Робота Великого адронного колайдера (ВАК) – це незамінний масив даних та революційних відкриттів у фізиці, який допомагає вченим усього світу краще зрозуміти фундаментальні закони світобудови. Тому кожен день його роботи є безцінним внеском у науку. При цьому щороку цей найбільший у світі прискорювач елементарних частинок зупиняють перед різдвяними святами на зимові канікули. Однак цього року канікули розпочалися для колайдера на два тижні раніше, і, відповідно, довше триватимуть.

Час роботи колайдера планують скоротити не лише цьогоріч, але й наступного року. Таким чином, за два роки період його роботи скоротиться на 20%. Звичайно, це призведе і до скорочення масиву даних, які мали намір дослідити за допомогою колайдера, каже директор із досліджень Йоахім Мніх.

До такого скорочення періоду роботи вдалися через дефіцит електроенергії та високу її вартість. Адже за рік роботи колайдер споживає стільки енергії, скільки за такий самий період потрібно населенню 300-тисячного міста.

"Французький постачальник електроенергії EDF попросив скоротити час роботи на ЦЕРНі. Це має суттєво розвантажити систему: за повний рік роботи ВАК споживає стільки ж електроенергії, скільки домогосподарства міста із 300 тисячами мешканців", - розповів учений.

Водночас, 20-відсоткове скорочення періоду роботи не є критичним для наукових досліджень, які хочуть провести за допомогою ВАК. Однак якщо ціни на електроенергію будуть і надалі залишатись такими високими, то вченим доведеться скоротити програми своїх досліджень. "Якщо ціни на електроенергію залишаться високими у довгостроковій перспективі, це може означати, що нам доведеться скоротити програму з фізики або розтягнути її", - додав фізик.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....