Глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард закликала ЄС розвивати власну платіжну систему. Мета – знизити залежність від іноземних платформ, зокрема Visa, Mastercard, PayPal (все – США) та Alipay (Китай). Однак наразі це лише плани, адже для повноцінної заміни платіжних гігантів ЄС потрібно буде створити власну інфраструктуру. Про такі наміри Лагард заявила в інтерв'ю Newstalk. За її словами, Європейський Союз має посилювати контроль над цифровими платежами та забезпечувати альтернативні варіанти, які будуть незалежними від США та Китаю, передають Патріоти України.
"Коли ви платите в інтернет-магазині, карткою або телефоном, ви завжди покладаєтеся на неєвропейську інфраструктуру. Visa, Mastercard, PayPal, Alipay – звідки вони? Або зі США, або з Китаю. Вся інфраструктура, що забезпечує платежі, – не європейська", – зазначила Лагард.
Вона визнала, що перелічені компанії працюють відповідно до європейських нормативів. Проте підкреслила: Брюсселю все ж таки "слід переконатися, що існує європейська альтернатива". "Про всяк випадок. Ніколи не знаєш, що може статися", – сказала Лагард.
Вона також підкреслила, що йдеться, за великим рахунком, не лише про фінанси, а й про оборону та про торгівлю. Так, вона закликала до зміцнення внутрішнього європейського ринку капіталу та створення єдиного нагляду та усунення бар'єрів, що заважають економічному зростанню. За оцінками МВФ, внутрішні обмеження у сфері послуг еквівалентні 110% тарифів, а торгівлі товарами – 40%.
Це не перша подібна заява Лагард. Раніше вона вже підкреслювала у своїй промові на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що ЄС необхідно активніше захищати свої інтереси та капітал. Глава ЄЦБ закликала залучати до ЄС фахівців, розчарованих у політиці нової адміністрації Дональда Трампа, і нагадала, що Європа має все необхідне для самостійного розвитку.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...