В Україні практично з будь-якого виконавчого провадження по боргах можуть заарештувати банківський рахунок і списати з нього гроші. Спочатку борги списували лише за несплату аліментів, але зараз список розширили практично на всі заборгованості, передають Патріоти України.
Як пише видання Сегодня, Нацбанк зобов'язав банківські установи надавати органам виконавчої служби та приватним виконавцям інформацію про наявність грошей на рахунках боржників. Наказ Мін'юсту про розширення кола боржників, як ми згадували, з'явився в березні.
Єдина затримка, яка може виникнути, пов'язана з роботою Автоматизованої системи виконавчого провадження. На сьогодні, за даними Мін'юсту, до неї повністю підключені тільки сім банків із 70-ти, зареєстрованих в Україні. У більшості інших, втім, ця система наразі вже тестується.
"Звернення стягнення на грошові кошти боржника, в тому числі ті, що розміщені на рахунках у банках, і раніше було одним із заходів примусового виконання рішень. Єдина відмінність, що таке звернення тепер буде відбуватися в електронному вигляді, а значить, набагато швидше і за відсутності людського фактора. Для стягувачів таке нововведення обіцяє більш швидке отримання присуджених коштів. А боржникам буде вигідніше виконувати рішення судів, не чекаючи примусового виконання", – вважає приватний виконавець Андрій Авторгов, кандидат юридичних наук.
У Нацбанку уточнюють: арешт може бути накладено навіть на "соціальні" рахунки , Тобто на ті, на які надходить заробітна плата, стипендія, пенсія та соціальна допомога.
"Законодавство дійсно забороняє заарештовувати засоби на рахунках із спеціальним режимом використання. Але йдеться про рахунки, відкриті відповідно до статей 15-1 Закону України "Про електроенергетику", 19-1 Закону України "Про теплопостачання", 18-1 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" та відповідно до Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки". Простіше кажучи, рахунки із спеціальним режимом використання – це рахунки підприємств, що займаються виробництвом або постачанням енергії, води, опаленням приміщень тощо", – пояснювали раніше в НБУ.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...