
Мобілізовані та контрактники з числа фізосіб-підприємців (ФОП) в Україні звільняються від сплати податків на час служби. Також такі ФОП" можуть не подавати податкову звітність, передають Патріоти України.
Такі зміни передбачені правками до Податкового кодексу України відповідно до закону № 4505-ІХ, які вже набули чинності. Роз'яснення оновлених норм також оприлюднила Державна податкова служба (ДПС).
Які податки та збори не сплачуються мобілізованими ФОПами
- Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО, 18%).
- Єдиний податок (ставка залежить від групи).
- Військовий збір (залежить від групи).
- Єдиний соціальний внесок (ЄСВ, мінімум 22% від мінімальної зарплати – 1760 грн), якщо ФОП не має найманих працівників.
Для кого діє звільнення від сплати податків
Звільнення застосовується автоматично на підставі даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів (дати мобілізації, укладення контракту, демобілізації). Воно діє з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24 лютого 2022 року.
- Якщо інформація вже є в реєстрі, подавати заяву не потрібно.
- Якщо даних у Реєстрі немає, можна подати заяву та копії підтвердних документів самостійно до податкової служби.
Читайте також - Податкова перевіряє платежі українців: після чого змушують відкрити ФОП
- В Україні скасували ключовий податок, але далеко не для всіх: кого звільнять із 1 серпня
- Українці отримали 1300 "листів щастя" від податкової: до чого це призвело
|
---|
Інші нюанси
- ДПС не нараховуватиме авансові платежі з єдиного податку та військового збору на період мобілізації або дії контракту. Якщо такі суми вже були нараховані, вони підлягають анулюванню.
- Якщо ФОП був виключений з реєстру платників єдиного податку через несплату податкових зобов'язань під час мобілізації або служби за контрактом, його автоматично поновлять у статусі.
- Мобілізовані ФОПи, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також члени фермерського господарства (якщо вони не підлягають страхуванню на інших підставах), інформація про яких є в реєстрі, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ на весь строк їхньої військової служби, включно зі службою за контрактом.
- Нараховані суми штрафів та пені за звітні періоди до першого числа місяця, що настає за місяцем отримання контролюючим органом відомостей про мобілізацію, підлягають анулюванню.
- ФОП з найманими працівниками може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату працівникам. ЄСВ у такому разі нараховує уповноважена особа, а сплатити його ФОП може протягом 180 днів після демобілізації – без штрафів.
- Звітність з ЄСВ подається ФОП протягом 150 днів після демобілізації, без штрафів і пені.
- Якщо виникли порушення до початку служби або під час неї (несвоєчасна сплата або звітування), ФОП звільняється від відповідальності за умови виконання обов'язків у встановлені строки після демобілізації:
- звітність – до 150 днів;
- сплата – до 180 днів.
Чотириденний робочий тиждень в Україні міг би допомогти українцям краще справлятися зі своїми виробничими обов'язками в умовах постійних обстрілів і повітряних тривог. Однак головною умовою такого режиму має бути збереження 40-годинного робочого тижня,...
В Україні діє система вікових доплат до пенсій. Надбавки нараховуються з дня народження пенсіонера, а не з початку місяця, і мають певні умови отримання, передають Патріоти України. Максимальна надбавка становить 570 грн на місяць. OBOZ.UA пояснив, на ...