Україна придбала у Великобританії легендарний криголам James Clark Ross (Джеймс Кларк Росс). Про це повідомляє у Facebook Національний антарктичний науковий центр. Акт про купівлю Україною James Clark Ross підписали НАНЦ і установа “Дослідження та інновації”, до складу якої входить Британська Антарктична служба, зазначають Патріоти України.
Планується, що криголам прийде в Одесу на початку осені.
За словами директора НАНЦ Євгена Дикого, придбання судна відкриває для України багато нових можливостей.
Він зазначив, що останні 20 років в країні не було власного криголама для антарктичних досліджень, що значно обмежувало роботу вчених. James Clark Ross планують використовувати для дослідження Південного океану, а в подальшому, можливо, і Арктики.
“А ще для нас цей криголам має цінність як символ, адже саме він привіз першу українську антарктичну експедицію на колишню британську станцію «Фарадей» – зараз нашу «Академік Вернадський» – 1996 року”, – додав Дикий.
Як повідомили в НАНЦ, протягом останніх 30 років криголам виконував роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних і геофізичних досліджень.
James Clark Ross був побудований компанією Swan Hunter Shipbuilders у Волсенді (Великобританія) і урочисто спущений на воду в 1990 році. Судно взяло участь у першому міжнародному дослідженні з оцінки запасів криля в Атлантичній частині Південного океану. Отримані дані досі використовуються в моделях оцінки криля.
На судні також застосовувалися різні технології відбору донних відкладень в таких місцях, де це раніше було неможливо. А дослідження поверхні в Арктиці на James Clark Ross дало нові дані про масштаби і вплив зміни клімату на цей полярний регіон.
"Я прочитав із пів сотні аналітичних текстів про тарифи. Висновків у мене лише два. Висновок перший. Світова економіка настільки складна й взаємозалежна штука, що адекватно визначити наслідки митної війни неможливо. Усе залежить від відповіді на виклик...
Урожай пшениці в Україні у 2025 році буде нижчим від середнього за останні п'ять років, прогнозує Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), передають Патріоти України. "В Україні виробництво пшениці у 2025 році очікується на рівні, нижч...