"У ХІХ столітті у Великій Британії відбулася велика промислова революція. Робітників посадили за станки і сказали: "Робиш одну й ту саму річ 8 годин на день. І так 30 років". Зараз наближаємося до наступної промислової революції. Людям скажуть: "Не роби завдань, які можуть виконувати роботи. Сфокусуйся на креативній праці", – каже Мельник.
США і Велика Британія говорять про базовий дохід, розповідає підприємець.
"Фірми, які будуть використовувати роботів, платитимуть вищі податки, але матимуть автоматизованіші системи. А на кошти з цих зборів держава зможе платити базовий дохід – гроші, яких людині вистачить на житло, харчування, навчання дітей. А якщо є бажання більшого, тоді вона повинна опановувати креативну професію", – говорить Мельник.
Додає: "Кожна корпорація намагається максимально автоматизувати процеси. Люди в багатьох сферах не конкурентні виконувати автоматичні повторювані завдання".
"Співпрацюємо з Deutsche Bahn – логістичним німецьким оператором, відповідальним за найдовшу залізницю в Європі – 22 тисячі кілометрів, - каже Мельник. - Там 25 тисяч людей перевіряють стан колій, але не роблять фото і не завантажують їх у центральну систему. Два роки тому ми з цією компанією почали ставити наші хаби вздовж залізничного полотна. Дрон між ними перелітає і робить знімки високої якості з прив'язкою до координат GPS. За рік-два автоматизуємо 99 відсотків того, що робить людина. Deutsche Bahn почне заміняти працівників на машини".