Ціни на нафту впали більш ніж на два долари за барель на початку азійських торгів у понеділок, 5 травня. Падіння відбувається через намір ОПЕК+ ще більше прискорити зростання видобутку нафти, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.
Зазначається, що ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 2,04 долара за барель, або на 3,33%, до 59,25 долара за барель, тоді як американська нафта марки WTI знизилася на 2,10 долара, або на 3,60%, до 56,19 долара за барель.
Обидва контракти досягли найнижчого рівня з 9 квітня на відкритті торгів у понеділок після того, як ОПЕК+ домовилася прискорити зростання видобутку нафти другий місяць поспіль, збільшивши видобуток у червні на 411 000 барелів на день.
Згідно з розрахунками Reuters, збільшення видобутку у червні призведе до загального сукупного збільшення видобутку за квітень, травень та червень до 960 000 барелів на добу, що становить 44% скорочення від 2,2 мільйона барелів на добу, узгоджених з 2022 року.
Агентство також наводить слова засновника Evans on Energy Тіма Еванса, який стверджує, що рішення ОПЕК+ від 3 травня про збільшення квот на видобуток ще на 411 000 барелів на добу на червень посилює очікування ринку щодо того, що світовий баланс попиту та пропозиції рухається до профіциту.
Також Reuters із посиланням на джерела в ОПЕК+ пише, що група може повністю скасувати свої добровільні скорочення до кінця жовтня, якщо її члени не покращать дотримання своїх квот на видобуток.
Нагадаємо, за минулий місяць ціна нафти впала найбільше за понад три роки. Загалом у квітні Brent втратила в ціні 15%, а WTI – 17%.
Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. РРішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х
Радіо Трек: НОВИНИ. Джерело: https://radiotrek.rv.ua/news/na-pensiyi-vistachit-usim-de-ta-skilki-zolota-. На сьогодні в надрах Україні розвідано понад 3 000 тонн запасів золота. Основні родовища зосереджені у трьох геологічних структурах: Закарпатській...