"Чудова розмова": Болтон після зустрічі із Зеленським і топ-чиновниками України щодо продажу Мотор-Січі ворожему Китаю

Схоже, Антимономольному комітету України відведена роль статиста у справі, котра могла поховати унікальне вітчизняне виробництво за незначну інвестицію Піднебесної, що збирає правдами-неправдами передові технології по всьому світу.

Джон Болтон. Фото: Рейтерс.

Радник президента США Джон Болтон після зустрічі з керівництвом України заявив, що застеріг Київ від шкідливої економічної співпраці з Китаєм, яка може призвести до крадіжки військових технологій, передають Патріоти України.

Напередодні візиту пана Болтона до Києва американське видання The Wall Street Journal написало, що США хочуть заблокувати придбання китайцями українського стратегічного підприємства "Мотор Січ". У Білому домі нібито вважають, що Пекіну важлива купівля заводу, оскільки це суттєво підвищить оборонну міць країни. Щоб завадити цьому, помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон і вирішив поговорити у Києві з керівниками України.

Левова частка питань українських журналістів у Києва за результатами візиту Болтона стосувалась саме ситуації з можливим продажем компанії "Мотор Січ". Радник президента США напряму відмовився говорити про "Мотор Січ" на прес-конференції, але натякнув, про що йшлось.

"Я не буду торкатись конкретних компаній чи економічних угод, а краще розповім про картину загалом. У нас є розбіжності у торгівлі з Китаєм. Дисбаланс виник з ґрунтовної причини - ідеться про роки і десятиліття інтелектуальних крадіжок і порушення інших прав, зокрема, дискримінацію американських інвесторів", - почав свою відповідь пан Болтон на питання щодо ситуації з компанією "Мотор Січ".

Він продовжив, що США непокоїть політика і шкідлива дипломатія створення заборгованостей в інших країнах, коли укладається нібито вигідна угода з третіми державами щодо певних підприємств. Але потім ті, що погоджуються, опиняються з боргами.

"Нас непокоїть отримання Китаєм військових технологій. Ми бачимо, до прикладу, що п'яте покоління китайських винищувачів дуже схожі на американські літаки F-35. Це тому, що це і є винищувачі F-35. Вони їх просто вкрали", - відверто заявив Болтон.

Він вказав, що коли США дивляться на економіку України та її військову галузь, то вони занепокоєні тим, щоб така економічна політика Китаю не була успішною й тут.

"Мали серйозне обговорення з колегами з українського боку. США і Україна думають, що можна зробити для вирішення проблеми", - додав пан Болтон.

На питання, чи мав пан Болтон зустріч з представниками компанії "Мотор Січ", він відповів негативно. Джон Болтон уточнив, що в Україні в нього були зустрічі з багатьма високопосадовцями - президентом, секретарем РНБО, міністром оборони, іншими.

Пан Болтон також обговорив майбутню зустріч президентів України та США у Варшаві під час відзначення початку Другої світової 1 вересня.

Що виробляє "Мотор Січ"

"Мотор Січ" - найбільше українська компанія з виробництва двигунів для літаків та гелікоптерів. Це підприємство і модернізує, і ремонтує двигуни. Окрім того, воно виробляє агротехніку та газотурбінні електростанції.

Ще у 2018 році компанія випустила багатоцільовий гелікоптер МСБ-2 "Надія".

Історія підприємства почалася 1907 року, ще за Російської імперії.

У 1994 році воно стало акціонерним товариством з приватним капіталом, й ним продовжив керувати В'ячеслав Богуслаєв, що був директором цього об'єднання заводів з 1988 року.

З 2006 року він є президентом акціонерного товариства.

Джерело: ВВС Україна

Пекін підіграє агресору: Китай сховав у порту корабель, який доставляв зброю з КНДР до Росії, - Reuters

четвер, 25 квітень 2024, 11:30

Китай надав причал для російського вантажного судна, що знаходиться під санкціями США, причетного до постачань північнокорейської зброї до Росії, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Британський аналітичний центр Royal United Services I...

Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

четвер, 25 квітень 2024, 6:39

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий дир...