Українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах повного припинення транзиту російського газу через нашу країну, передають Патріоти України.
Як йдеться у звіті USAID - Проект енергетичної безпеки, таку технічну оцінку надано міжнародною експертною групою після проведення моделювання роботи ГТС та ПСГ за потенційними сценаріями у разі атак ворога на газову інфраструктуру, інших надзвичайних ситуацій та зупинки транзиту російського газу.
"Дослідження підтверджує, що Україна може реекспортувати до ЄС обсяги газу, які, як очікується, накопичаться в ПСГ "Укртрансгазу" в режимі митного складу. Це можливо як протягом короткого періоду (що, на думку трейдерів, є найбільш вірогідним сценарієм), так і протягом усього зимового сезону, до кінця березня 2024 року", - вважають експерти.
Маневреність ГТС України та резервна потужність газосховищ компанії "Укртрансгаз" забезпечують можливість постачання необхідних обсягів за всіх сценаріїв стрес-тестів, які були розглянуті та змодельовані.
Також експерти зазначають, що навіть в умовах обстрілів росіянами газових об’єктів під час зимового періоду, Україна все одно зможе забезпечити стабільну роботу газотранспортної інфраструктури.
"Ми отримали підтвердження надійності забезпечення безперебійної роботи іноземних компаній з українськими ПСГ. Незалежна технічна оцінка будь-якого процесу завжди є необхідністю. Це підтверджує, що наші процеси відповідають міжнародним стандартам. Що само по собі вже є гарантією послуг, які ми надаємо", – зазначив голова групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов.
Наразі європейські газові сховища заповнені на 90% і для того, щоб продовжувати запасатись блакитним паливом іноземні компанії активно закачують газ в українські газосховища, попри воєнні виклики.
Загалом у цьому сезоні оператор українських газових сховищ - держкомпанія "Укртрансгаз" - пропонує клієнтам потужності в понад 10 мільярдів кубометрів для зберігання блакитного палива, при загальній потужності сховищ 30 мільярдів кубометрів.
До цього, на деякий час попит на зберігання газу в Україні серед європейців знизився через побоювання, що паливо технічно неможливо буде повернути через війну та обстріли росіян.
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...
Підприємство найбільшого приватного експортера російського газу компанії "Новатек" у Білокам'янці Мурманської області, яке називали "заводом з виробництва LNG-заводів", ймовірно законсервоване, повідомляє Bloomberg із посиланням на супутникові дані, зі...