В експертному середовищі радять українцям тримати заощадження в облігаціях внутрішніх державних позик (ОВДП). Адже зараз вони демонструють найвищий рівень прибутковості. Про це OBOZ.UA розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він пояснив: різниця між річною прибутковістю ОВДП та долара становить 10% на користь першого, передають Патріоти України.
"Просто візьміть та порівняйте, наскільки змінився курс долара, наприклад, за рік, і скільки б ви заробили за рік, якби тримали гроші у гривневих ОВДП. І ви побачите, що різниця там практично 10%. Тому сьогодні вкласти гроші у гривневі ОВДП – найбільш вигідний варіант", – йдеться у повідомленні.
При цьому він наголосив: загалом на внутрішньоекономічну ситуацію в Україні впливає низка факторів. Зокрема:
"Якщо літо буде хороше, то в нас з вами інфляція буде маленькою, тому що запаси продовольства в Україні будуть великими. ... Ну і плюс обстріли енергетичної інфраструктури ворогами. Це теж б'є по інфляції. Плюс ріст заробітних плат для виробничого персоналу – тому що їх немає фізично, мобілізованих багато. Ось основні драйвери інфляції в Україні", – розповів Пендзин.
Як мита Трампа вплинуть на Україну
Водночас, розповіла OBOZ.UA керівниця аналітичного департаменту "Центру економічних досліджень і прогнозування "Фінансовий пульс" Діляра Мустафаєва, запровадження президентом США Дональдом Трампом мит на товари з усіх країн світу щонайменше на рівні 10%, а для низки держав і в рази вище, не призведе до різких змін курсу долара в Україні. Річ у тім, що:
Втім, визнала Мустафаєва, на світових ринках нові мита викликали "деяку турбулентність". А тому зміна ситуації на них все-таки може позначитись на ситуації в Україні.
Причиною цього, за її словами, є вплив податкових мит на закупівлю товарів країнами, в які Україна постачає значну частину своєї продукції. Насамперед йдеться про членів ЄС, "до яких за результатами 2024 року було експортовано 57% товарів від загального обсягу експорту України".
Водночас, наголосила Мустафаєва, нині ключовим чинником, що впливає на обмінний курс в Україні, є стан її економіки в умовах повномасштабної війни. А тому, яким буде курс гривні, залежить:
Мінімальна зарплата в Україні наступного року може зрости до 8688 грн, а прожитковий мінімум – до 3171 грн. Забезпечити фінансування планів уряду можна завдяки детінізації економіки та оптимізації недієвих державних програм. Про це заявив голова Коміте...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц активно підтримує пропозицію заборонити відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у новому пакеті санкцій ЄС проти Росії. Про це пише Financial Times із посиланням на поінформовані джерела. За інформацією джерел г...