Чи варто скуповувати долари: Експерти пояснили, в що краще вкладати гроші

В експертному середовищі радять українцям тримати заощадження в облігаціях внутрішніх державних позик (ОВДП). Адже зараз вони демонструють найвищий рівень прибутковості. Про це OBOZ.UA розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він пояснив: різниця між річною прибутковістю ОВДП та долара становить 10% на користь першого, передають Патріоти України.

"Просто візьміть та порівняйте, наскільки змінився курс долара, наприклад, за рік, і скільки б ви заробили за рік, якби тримали гроші у гривневих ОВДП. І ви побачите, що різниця там практично 10%. Тому сьогодні вкласти гроші у гривневі ОВДП – найбільш вигідний варіант", – йдеться у повідомленні.

При цьому він наголосив: загалом на внутрішньоекономічну ситуацію в Україні впливає низка факторів. Зокрема:

  • прогнозоване погіршення погоди вже цього тижня;
  • посуха, "яка, ймовірно, буде цього літа";
  • сезонні чинники, пов'язані з виробництвом аграрної продукції.

"Якщо літо буде хороше, то в нас з вами інфляція буде маленькою, тому що запаси продовольства в Україні будуть великими. ... Ну і плюс обстріли енергетичної інфраструктури ворогами. Це теж б'є по інфляції. Плюс ріст заробітних плат для виробничого персоналу – тому що їх немає фізично, мобілізованих багато. Ось основні драйвери інфляції в Україні", – розповів Пендзин.

Як мита Трампа вплинуть на Україну

Водночас, розповіла OBOZ.UA керівниця аналітичного департаменту "Центру економічних досліджень і прогнозування "Фінансовий пульс" Діляра Мустафаєва, запровадження президентом США Дональдом Трампом мит на товари з усіх країн світу щонайменше на рівні 10%, а для низки держав і в рази вище, не призведе до різких змін курсу долара в Україні. Річ у тім, що:

  • США не є значним імпортером України.
  • Ключовим фактором, що впливає на обмінний курс у країні (зокрема долара), є стан економіки країни.

Втім, визнала Мустафаєва, на світових ринках нові мита викликали "деяку турбулентність". А тому зміна ситуації на них все-таки може позначитись на ситуації в Україні.

Причиною цього, за її словами, є вплив податкових мит на закупівлю товарів країнами, в які Україна постачає значну частину своєї продукції. Насамперед йдеться про членів ЄС, "до яких за результатами 2024 року було експортовано 57% товарів від загального обсягу експорту України".

Водночас, наголосила Мустафаєва, нині ключовим чинником, що впливає на обмінний курс в Україні, є стан її економіки в умовах повномасштабної війни. А тому, яким буде курс гривні, залежить:

  • від термінів та результатів закінчення війни;
  • обсягів міжнародної допомоги, що підтримує державний бюджет.

Підписи поставлено: Мінекономіки оприлюднило текст меморандуму щодо угоди про надра зі США

п’ятниця, 18 квітень 2025, 10:45

Міністерство економіки України оприлюднило текст меморандуму зі США щодо завершення офіційної угоди про економічне партнерство та інвестиційний фонд для відбудови. Текст оприлюднено на сайті Мінекономіки, передають Патріоти України. Так, йдеться про те...

Що буде з курсом долара в Україні: Бізнес змінив очікування на найближчий рік

п’ятниця, 18 квітень 2025, 9:57

Девальваційні настрої бізнесу покращилися на початку року. Більшість вважає, що курс не перетне позначку 45 гривень. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на звіт "Ділові очікування підприємств України" від Національного банку за I квартал 2025 р...