До кінця 2024 року в Україні не очікується суттєвих змін курсу долара. За прогнозами банківського сектора, курсові коливання валюти відбуватимуться у поточному коридорі 41,3-42 грн, що загалом збігається із курсовими розрахунками, закладеними до державного бюджету на 2024 рік (42,1 грн на кінець року). Відповідно, скуповувати долари з надією швидко заробити, резону немає, передають Патріоти України.
Загалом же, розповіли OBOZ.UA у банківському секторі, попри можливі нові, ще невідомі військові та економічні виклики, загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься досить стабільною та прогнозованою. Гривні не загрожує неконтрольоване знецінення.
"Курсові показники більшістю громадян сприймається як маркер економічної ситуації в країні. Тому ми прогнозуємо, що надалі Нацбанк діятиме ефективно, і коли виникне потреба – досить рішуче", – зазначив голова правління "Глобус Банку" Сергій Мамедов.
Не очікує різких змін курсу долара й керівник департаменту макроекономічних досліджень фінансової групи ICU Віталій Ваврищук. За його словами:
При цьому він наголосив: за нинішніх умов дуже непродуктивно робити короткострокові прогнози щодо курсу гривні. Адже поки що робота валютного ринку визначається алгоритмами інтервенцій НБУ.
"Ми чітко розуміємо, що необхідно гривню поступово послаблювати. Країна живе з величезними дисбалансами зовнішніх рахунків. Їх потрібно поступово знижувати, адже вони роблять економіку вразливою", – пояснив Ваврищук.
У НБУ оголосили про плани щодо гривні
Зі свого боку, Національний банк України планує лібералізувати свою валютну політику та зробити курс долара гнучкішим. Крім того, фінрегулятор може повернутись до інфляційного таргетування.
"Рухаємося в напрямі валютної лібералізації відповідно до Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Обмінний курс і надалі виконуватиме функцію поглинача шоків та допомагатиме економіці пристосовуватися до внутрішніх та зовнішніх змін", – розповів голова Нацбанку Андрій Пишний.
Голова НБУ також запевнив, що політика фінрегулятора у поєднанні з керованою гнучкістю і надалі запобігатиме надмірним коливанням та втраті контролю за інфляційними та курсовими очікуваннями.
Національний банк України планує 2025 року провести пілотний проєкт із випуску в обіг власних цифрових грошей – е-гривень. Про це 29 листопада НБУ повідомив на запит "Економічної правди". Однак у Нацбанку зазначили, що є "низка факторів", які можуть вп...
Цього тижня в Україні суттєво зросли ціни на свіжі помідори. Очевидна причина здорожчання – кінець сезону і зниження пропозиції тепличних овочів від українських фермерів, оскільки більшість з них вже повідомили про завершення збору врожаю томатів. Про ...