Неритмічність зовнішньої фінансової допомоги Україні не вплине на курс долара. Ситуація на валютному ринку залежить лише від спроможності НБУ проводити інтервенції на ринку. Про це у коментарі РБК-Україна сказав в.о. виконавчого директора Незалежної асоціації банків України Дмитра Глинського, передають Патріоти України.
Він зазначив, що якщо у серпні Україна отримала понад 8 млрд доларів від міжнародних партнерів, то у вересні результат був практично нульовим.
"Однак сумарно середній показник за 2 місяці перевищує 4 млрд доларів на місяць, що помітно краще за середньомісячний результат січня-липня (2,3 млрд доларів). Тому ніяк не можна констатувати проблеми за допомогою, просто її вдалося отримати в серпні", - констатує фінансист. .
Глінський вважає, що курс долара на валютному ринку зараз виключно визначається здатністю НБУ закривати інтервенціями різницю між попитом та пропозицією.
"Як ми бачимо, ця здатність залишається дуже високою. Навіть після пауз у зовнішньому фінансуванні обсяг резервів становить 37-39 млрд доларів, що є досить високим показником для завірення ринку в домінуванні НБУ над курсом", - зазначив він у коментарі виданню.
До того ж, зазначив він, у жовтні очікується позитивне рішення МВФ щодо виділення чергового траншу кредитної підтримки. Працюють також інші програми фінансування України.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...