Чи знімуть із Росії санкції в обмін на розблокування експорту українського зерна - у Британії зробили заяву

У Британії відкинули ідею послаблення санкцій проти Росії в обмін на зняття нею блокади з українських портів для експорту зерна. Разом з тим, на думку міністра оборони Сполученого Королівства Бена Уоллеса, РФ має "вчинити правильно" - і самостійно надати коридор для експорту, аби запобігти масовому голоду в країнах Африки та Азії, передають Патріоти України.

При цьому він наголосив: Росія також має припинити красти українське зерно з метою подальшого його продажу, повідомляє Sky News. Крім того, Уоллес привітав ідею надати можливість причорноморським країнам супроводжувати постачання зерна з України.

"Це зерно для всіх: Лівії, Ємену. Люди в усьому світі покладаються на це зерно, аби прогодувати себе. Закликаю Росію вчинити правильно, у дусі гуманності, і дати можливість Україні експортувати зерно, а також припинити його красти. Не говоритимемо про санкції, давайте чинити правильно", – заявив глава міноборони Британії.

Водночас, Росія звинувачує атаковану нею Україну у можливій продовольчій кризі. За словами заступника глави МЗС РФ Андрія Руденка, саме Україна нібито "перекрила рух суден".

"Вирішення продовольчої проблеми потребує комплексного підходу, пов'язаного у тому числі зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт та фінансові транзакції. А також вимагає розмінування з боку України всіх портів, де стоять кораблі", – сказав Руденко.

Як саме Україна має розмінувати порти під постійними обстрілами з боку російського флоту, він уточнював не став. Як і не став давати жодних гарантій безпечного проходження судів "зеленими коридорами", яких насправді ніхто не надає.

Міф блокувальників кордону: Польський міністр інфраструктури підтвердив, що українські водії фур не займаються у Польщі каботажним перевезенням

субота, 9 грудень 2023, 19:30

Звинувачення на адресу українських водіїв фур і транспортних компаній у тому, що вони ніби займаються каботажними перевезеннями всередині Польщі, не відповідає дійсності. З такою заявою виступив міністр інфраструктури Республіки Польща Елвін Гаджадхур ...

"Попереду ще один-два напружених тижні": Голова правління "Укренерго" зробив прогноз

субота, 9 грудень 2023, 11:30

Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький попередив про декілька напружених тижнів в енергетиці. Свій прогноз стосовно ситуації в енергосистемі найближчим часом Кудрицький озвучив в ефірі телемарафону "Єдині новини" 7 грудня, передають Патріот...