Чи знімуть із Росії санкції в обмін на розблокування експорту українського зерна - у Британії зробили заяву

У Британії відкинули ідею послаблення санкцій проти Росії в обмін на зняття нею блокади з українських портів для експорту зерна. Разом з тим, на думку міністра оборони Сполученого Королівства Бена Уоллеса, РФ має "вчинити правильно" - і самостійно надати коридор для експорту, аби запобігти масовому голоду в країнах Африки та Азії, передають Патріоти України.

При цьому він наголосив: Росія також має припинити красти українське зерно з метою подальшого його продажу, повідомляє Sky News. Крім того, Уоллес привітав ідею надати можливість причорноморським країнам супроводжувати постачання зерна з України.

"Це зерно для всіх: Лівії, Ємену. Люди в усьому світі покладаються на це зерно, аби прогодувати себе. Закликаю Росію вчинити правильно, у дусі гуманності, і дати можливість Україні експортувати зерно, а також припинити його красти. Не говоритимемо про санкції, давайте чинити правильно", – заявив глава міноборони Британії.

Водночас, Росія звинувачує атаковану нею Україну у можливій продовольчій кризі. За словами заступника глави МЗС РФ Андрія Руденка, саме Україна нібито "перекрила рух суден".

"Вирішення продовольчої проблеми потребує комплексного підходу, пов'язаного у тому числі зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт та фінансові транзакції. А також вимагає розмінування з боку України всіх портів, де стоять кораблі", – сказав Руденко.

Як саме Україна має розмінувати порти під постійними обстрілами з боку російського флоту, він уточнював не став. Як і не став давати жодних гарантій безпечного проходження судів "зеленими коридорами", яких насправді ніхто не надає.

"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

неділя, 14 серпень 2022, 20:29

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України. Він зауважив, 10% податок на імпорт д...

Усі замовлення - для України: Виробник "Байрактарів" наразі заброньований на три роки вперед

неділя, 14 серпень 2022, 19:29

Турецька компанія Baykar, яка виробляє безпілотники Bayraktar TB2 і Bayraktar Akinci, має потужності для виробництва 20 безпілотників щомісяця і трирічний резерв замовлення. Наразі турецький виробник безпілотників зосереджений тільки на замовленнях Укр...