Чи знімуть із Росії санкції в обмін на розблокування експорту українського зерна - у Британії зробили заяву

У Британії відкинули ідею послаблення санкцій проти Росії в обмін на зняття нею блокади з українських портів для експорту зерна. Разом з тим, на думку міністра оборони Сполученого Королівства Бена Уоллеса, РФ має "вчинити правильно" - і самостійно надати коридор для експорту, аби запобігти масовому голоду в країнах Африки та Азії, передають Патріоти України.

При цьому він наголосив: Росія також має припинити красти українське зерно з метою подальшого його продажу, повідомляє Sky News. Крім того, Уоллес привітав ідею надати можливість причорноморським країнам супроводжувати постачання зерна з України.

"Це зерно для всіх: Лівії, Ємену. Люди в усьому світі покладаються на це зерно, аби прогодувати себе. Закликаю Росію вчинити правильно, у дусі гуманності, і дати можливість Україні експортувати зерно, а також припинити його красти. Не говоритимемо про санкції, давайте чинити правильно", – заявив глава міноборони Британії.

Водночас, Росія звинувачує атаковану нею Україну у можливій продовольчій кризі. За словами заступника глави МЗС РФ Андрія Руденка, саме Україна нібито "перекрила рух суден".

"Вирішення продовольчої проблеми потребує комплексного підходу, пов'язаного у тому числі зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт та фінансові транзакції. А також вимагає розмінування з боку України всіх портів, де стоять кораблі", – сказав Руденко.

Як саме Україна має розмінувати порти під постійними обстрілами з боку російського флоту, він уточнював не став. Як і не став давати жодних гарантій безпечного проходження судів "зеленими коридорами", яких насправді ніхто не надає.

Мова йде про мільярди: МВФ може надати Україні багаторічний пакет допомоги на колосальну суму – Bloomberg

п’ятниця, 27 січень 2023, 0:28

МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакету допомоги на суму до 16 мільярдів доларів, який допоможе покрити потреби країни і стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джере...

В Україні перерахували частину тарифів: Названо послуги, які подорожчають у 2023 році

четвер, 26 січень 2023, 19:09

В Україні у 2023 році вже перерахували вартість доставки газу. Незабаром мають переглянути тарифи на воду, передають Патріоти України. Суми за газ у платіжках вже збільшились з 1 січня. Тариф на доставку блакитного палива залишився без змін, але щоміся...