Дешеві продукти та комуналка: Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць життя у Румунії

Румунія вважають однією з найзручніших країн для тимчасового захисту. Українські біженці можуть розраховувати на дешеві продукти та комуналку, передають Патріоти України.

Стало відомо, що наші співвітчизники витрачають там на життя на місяць.Приїжджих приваблюють низькі ціни на продукти та житло у Румунії. Столиця Бухарест доступніша за Прагу і Будапешт, але дорожча за Белград (Сербія) і Софію (Болгарія). У цій країні діє віза цифрового кочівника та одна з найвищих у світі швидкість Інтернету.

Сімейна пара в середньому витратить у Румунії близько 1700 євро на місяць. У цю суму входить оренда житла та оплата комунальних послуг, харчування та розваги. Мінімальні ціни на нерухомість у невеликих містах та селах. Бухарест набагато дорожчий за решту регіонів, натомість у столиці більш розвинена інфраструктура і більше можливостей для реалізації.

Орендна плата набагато нижча, ніж у Лондоні та інших великих містах Західної Європи. Наприклад, однокімнатна квартира в Бухаресті, Клуж-Напоці, Сібіу, Брашові та інших крупних містах коштуватиме 350-500 євро на місяць. У невеликих населених пунктах можна винайняти однокімнатну квартиру за 250 євро на місяць

Вартість комунальних послуг зазвичай не входить до орендної плати. Тому за електроенергію, опалення, воду та вивіз сміття доведеться доплачувати. Влітку це близько 130 євро, а взимку – 220 євро.

У середньому доведеться платити за комунальні послуги близько 130 євро на місяць. Влітку витрати можуть становити 130 євро, взимку – 220 євро.Швидкісний кабельний Інтернет та телебачення з понад 100 каналів коштуватиме близько 15 євро на місяць. За 5 євро на місяць можна придбати тарифний пакет мобільного зв'язку, який включає необмежені дзвінки, SMS та Інтернет.

Сім'я із двох осіб витратить на харчування близько 300 євро на місяць. Ціни на продукти такі:

  • хліб (300 г) – 1 євро;
  • 1 кг картоплі – 0,75 євро;
  • 1 кг свіжої риби – 6,5 євро;
  • 1 кг сиру – 6,5-10 євро;
  • пляшка місцевого вина – 5 євро;
  • 2 л пива – 3 євро.
  • 1 кг апельсинів – 1 євро.

Вартість бензину – 1,4 євро/літр. Разовий квиток на проїзд автобусом коштує 0,4 євро. Можна купити місячний проїзний за 12 євро.

Приватне медичне страхування в Румунії коштуватиме від 30 євро на місяць. У державних лікарнях передбачено безкоштовне медичне обслуговування. Українців звільнено від сплати внесків соціального медстрахування, оплати медикаментів, що видаються під час амбулаторного лікування

Призначення пенсії за віком: Українцям пояснили, як не отримати меншу виплату через маленьку помилку

п’ятниця, 9 червень 2023, 14:43

Українські пенсіонери під час призначення їм пенсії за віком можуть отримати від держави пенсію меншу, аніж хотілося б. Особливо це стосується пенсіонерів, які народилися на початку року, або в його кінці, передають Патріоти України. Поганий жарт з пе...

"Ніж у спину": Турецький банк раптово почав закривати валютні рахунки росіян

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:57

Турецький DenizBank без пояснення почав закривати валютні рахунки клієнтів з Росії, а також списує до $60 комісії за управління рахунком. Як повідомляє російське РІА Новости, в підтримці банку не надали жодних пояснень, передають Патріоти України. "У п...