В Україні останнім часом відзначається негативну динаміку імпорту овочів і картоплі. У 2019 році загальний імпорт овочів в Україну вперше перевищив позначку в $200 млн і досяг $212 млн. Про це пише east-fruit, зазначають Патріоти України.
«Це рівно в два рази більше, ніж загальний імпорт овочів в 2018 році і на 21% більше попереднього рекорду, зафіксованого в 2013 році», – повідомляють аналітики ринку.
Зазначимо, що головними імпортними позиціями овочів для України в 2019 році були тепличні томати, цибуля і солодкий перець. На томати довелося більше третини всієї вартості імпорту, на цибулю – 11% і на перець – 10%. Також великими імпортними позиціями були огірок, картопля, сушені овочі, капуста та часник.
«Головний приріст імпорту спостерігався по цибулі – в 4,3 рази, по картоплі – в 2,3 рази і по насінню картоплі – в 2,8 рази. У той же самий час більш ніж на чверть знизився імпорт в Україну свіжих томатів, на 19% – імпорт перцю, на 18% – імпорт огірка, на 39% – імпорт часнику. Правда, тут мова йде про динаміку імпорту в вартісних, а не абсолютних показниках», – додають спеціалісти.
Слід зазначити, що лідерство серед постачальників овочів в Україну традиційно продовжувала утримувати Туреччина, на яку припало близько 41% всього імпорту.
Також приблизно по 11% імпорту забезпечували три країни: Нідерланди, Іспанія та Польща. По 4% всіх овочів поставили Китай і Ізраїль. У десятку лідерів поставок увійшли також Єгипет, Німеччина, Індія та Грузія.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...