Міністерство цифрової трансформації 4 січня запустило в Дії нову функцію – push-повідомлення про кредити або перевірку кредитної історії. Вона має захистити громадян від шахраїв. Так, якщо у застосунок надійде повідомлення про новий кредит, а ви його не оформляли, можна перейти за посиланням до Українського бюро кредитних історій та подати скаргу, передають Патріоти України.
Крім цього, якщо прийде повідомлення про те, що хтось перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, можна відразу зреагувати. Про це повідомляється в Telegram-каналі "Дії".
Потрібно буде натиснути на оповіщення, перейти у Дію - в повідомленні буде відображено інформацію "Запит кредитної історії". У ній буде названо банк, у якому намагаються взяти кредитні кошти, і дата, коли було проведено операцію.Якщо це робили не ви, на цій сторінці можна перейти за посиланням, сповістити банк, заблокувати операцію та написати скаргу. Послуга ввімкнена за замовчуванням.
"Щодня до Кіберполіції надходять сотні звернень від українців про те, що на них незаконно оформлюють кредити. Повідомлення Дія допоможуть вам контролювати цей процес і захистять від кредитних шахраїв. Тепер ви миттєво дізнаєтеся про нові кредити на вас і перевірку кредитної історії, яка є обов'язковою для отримання кредиту", – йдеться у повідомленні.
Як написав у своєму Telegram глава Мінцифри Михайло Федоров, функція підключається в застосунку автоматично, тому навіть не треба оновлювати Дію. Він також вказав на те, що цифрові документи набагато безпечніші за паперовий паспорт. Міністр зазначив, що застосунок не підключений до організацій, які видають мікрокредити.
"Більшість випадків кредитного шахрайства відбувається саме з паперовими паспортами, які легко відксерити та передати комусь. Це одна з головних причин, чому в Кіберполі наразі багато справ із кредитними схемами", – каже міністр.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...