Після початку повномасштабного вторгнення Росії мільйони українців були змушені покинути свої домівки та шукати притулку за кордоном. За даними Eurostat, на кінець січня 2025 року у світі було зафіксовано понад 4,3 млн українських біженців. При цьому найбільше їх осіло в Європі – зокрема, Німеччині, Польщі, Чехії, – де для них передбачено різні види фінансової підтримки розміром від 100 до понад 1000 євро (6 червня офіційний курс євро в Україні становить 47,38 грн).OBOZ.UA розібрався скільки коштів отримують українські біженці в європейських країнах, передають Патріоти України.
Німеччина
Наразі українці отримують так звані гроші для громадян (Bürgergeld) у розмірі 563 євро. Крім того, передбачено виплати:
Польща
З 1 січня 2025 року розмір допомоги для біженців становить у середньому 314 євро на людину. При цьому сім'ї з дітьми можуть отримати додаткову підтримку в розмірі 191 євро.
Чехія
Протягом перших 5 місяців перебування в країні дорослим надаються виплати в 195 євро. А крім того:
Після закінчення ж цього терміну виплати зменшуються. Вони становлять:
Іспанія
Франція
У цій країні розмір допомоги залежить від кількості людей у сім'ї. Зокрема:
Румунія
При цьому на допомогу можуть претендувати ті, хто прибув до країни до 1 липня 2024 року та перебуває в місцях для біженців.
Латвія
Ірландія
Швеція
Португалія
У цій країні для отримання допомоги необхідно відповідати низці критеріїв. Зокрема:
При дотриманні цих умов призначаються виплати:
Нідерланди
У цій країні передбачена фіксована виплата на одяг у розмірі 62,66 євро на місяць. Також надається компенсація на харчування:
Данія
Бельгія
При цьому загальна сума виплат на сім'ю не може перевищувати 1537,9 євро.
Українській військові успішно вибили окупаційні війська на Запорізькому напрямку та просунулися вперед. Про це повідомила пресслужба 210-го окремого штурмового полку, передають Патріоти України. Там розповіли, що військовим вдалося вибити російські вій...
У 2025 році Україна переживає найгірший врожай пшениці за останнє десятиліття через заморозки, град і зливи, що суттєво знизило обсяги збору зернових. У результаті очікується підвищення цін на хліб і борошняні вироби до 25% у середньому за рік. Про це ...