В Україні не лише зростають ціни на молоко та молочні продукти, а й стрімко зменшується виробництво цієї продукції. Все більше вершкового масла завозиться до нас із сусідніх Польщі та Білорусі. Продукт за якістю не поступається вітчизняному, але його ціна вища, передають Патріоти України.
За статистикою, протягом останніх п'яти років виробництво вершкового масла в Україні впало на 35%. У 2021 році виробництво вершкового масла жирністю менше 85% скоротилося на 19% – до 70,6 тис. тонн.
Оскільки ціни на вершкове масло в Європі стрімко зростають, то імпортувати масло в Україну стає дорожчим. Наприкінці 2021 року обсяги імпорту зросли, але водночас зростає і експорт.Основним продавцем вершкового масла для українців виступає Білорусь із часткою 28% імпорту. Також серед головних постачальників – Польща (24%) та Німеччина (16%). Водночас українські молокозаводи продають вершкове масло Молдові (27%), Азербайджану (25%) та Грузії (12%). Також за кордон вивозиться левова частка масла в Ізраїль та Казахстан. Протягом останнього місяця минулого року Україна відправила на експорт понад півтори тисячі тонн вершкового масла.
Економічні експерти попереджають, що ціни на вершкове масло в Україні зростатимуть доти, доки закордонним виробникам не стане вигідно постачати продукт на український ринок. Тільки тоді вартість вершкового масла в Україні може стабілізуватись.
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) змушене скоротити підтримку українських переселенців, зокрема через припинення американської допомоги. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України. Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм...