Долар летить у прірву: Що відбувається з валютою в Україні і чого чекати далі, - експерти

У четвер на валютному ринку тренд по курсу залежав від двох основних чинників, передають Патріоти України.

1) поточних завдань і операцій на міжбанку великих гравців;
2) поведінки Нацбанка.

Як ми і попереджали в ранковому прогнозі — активність на міжбанку поступово знижується по мірі наближення кінця тижня, але при цьому це не означає, що ринок перебуває «в сплячці».

Швидше навпаки — зниження ліквідності в банківській системі відразу ще на 5,2 млрд гривень (до 40,75 млрд на коррахунках банків на ранок четверга) знову психологічно підтримало гривню та частково «зв'язало» можливості розгойдування ринку спекулянтами.

Дефіцит гривні у великих експортерів простимулював зростання продажів валюти з їх боку. Але покупці виявилися вельми вибагливими за ціною і користуючись ситуацією — відверто грали «на пониження». Частково їм це вдалося.

Але багато в чому їх «хотілки» по мінімізації курсу вперлися у дії Нацбанку. Регулятор очікувано скуповував надлишки долара на міжбанку, що й утримало його курс від більш серйозного просідання.

«Дочки» іноземних компаній були знову помічені з купівлею валюти під репатріацію дивідендів, але їх обсяги виявилися досить невеликими і не призвели до стрибків курсу.

Трохи «побудоражили» ринок тільки виходи декількох великих покупців валюти ближче до обіду, коли Нацбанк уже викупив свої чергові $ 30 млн через Matching і цим прибрав надлишок пропозиції, а ці великі покупці тільки вийшли на торги і короткочасно порушили хитку рівновагу на міжбанку.

Але важкий період для гривні швидко скінчився і після обіду на вже малоактивному ринку долар знову дешевшав. На позитивних для гривні настроях сесія і закінчилася.

Хід торгів:

Стартувавши з 24,59 / 24,63 гривень за долар уже на 11 годину курс просів до 24,52 / 24,55. Пропозиція перевищувала попит і на 12:00 долар вже був на рівні 24,49 / 24,52.

Нацбанк виходив на торги і скупив надлишок пропозиції через Matching. Купив не менше $ 30 млн, чим практично зрівняв попит та пропозицію.

Але у цей момент декілька великих покупців вийшли на міжбанк і короткочасно порушили хитку рівновагу на торгах. Результат — 24,54 / 24,57 до обіду і відразу після нього. На 15:00 усі основні операції по дню були закриті, а невеликі за сумами лоти були в основному з боку продавців.

Користуючись практично монопольним становищем на торгах покупці спочатку придавили долар з 24,53 / 24,56 (на 15 годин) до 24,50 / 24,53 гривень до 16:00 і до 24,48 / 24,51 на кінець дня.

Головні події 7 листопада на міжбанку:

1) Долар подешевшав з ранкових 24,59 / 24,63 гривень до 24,48 / 24,51 на момент завершення сесії;

2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону, але знову викуповував долар через Matching і за нашими даними купив близько $ 30 млн;

3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зареєстрований на позначці 24,5179 гривні за долар, а офіційний курс долара на 8 листопада склав 24,515816.

Джерело: Мінфін

Хіти тижня. "Похитнути" гривню можуть чотири фактори: Експерти дали прогноз по курсу долара на літо-осінь

понеділок, 25 травень 2020, 23:30

У даний час гривня демонструє стабільне зміцнення, аналітики дали прогноз для курсу долара в Україні в найближчий місяць і на осінь, передають Патріоти України. На думку головного економіста Офісу ефективного регулювання BRDO Юлії Корнєєвой найближчим ...

Непрофесіоналізм або інформаційний вкид - про заяви групи Інформаційний спротив про скорочення обсягів фінансування ОРДЛО з боку РФ

понеділок, 25 травень 2020, 22:03

Наведені факти свідчать про невідповідність та відверту дезінформацію щодо ситуації в ОРДЛО, яка подається військово-політичному керівництву України. Без достовірних даних, плани з реінтеграції тимчасово окупованих територій розробити неможливо. Днями ...