За словами експертів, НБУ працює в рамках керованої гнучкості курсу, а тому визначає всі межі та має для цього усі можливості.
Минулого тижня офіційний курс долара вперше в історії перетнув межу в понад 40 гривень. Наразі Нацбанк переходить на новий курсовий коридор. НБУ працює в рамках керованої гнучкості курсу, а тому визначає всі межі та має для цього усі можливості, зокрема й фінансові через золото-валютні резерви. Про це "24 каналу" розповів експерт Андрій Шевчишин.
За його словами, схожа ситуація була наприкінці грудня, коли курс перетнув 38 гривень та йшов до 39 гривень. Зараз аналогічним чином показник перетнув 40 гривень й перейшов в новий коридор. Аналітик додає, що регулятор показуватиме, де, найімовірніше, зупиниться курс. Це може бути як 41 гривня, так і більше.
Водночас керівник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий вважає, що у червні попри можливі обставини, як об’єктивні, так і суто емоційні, валютні курси не перетнуть "психологічних рисок", а основні валютні зміни не перевищать 2% від початкового курсу червня (до 1 гривні).
Очікується, що валютні коридори на міжбанку та готівковому ринку будуть майже тотожними: міжбанк – 40 – 41 гривня за долар, та готівковий ринок – 40– 41 гривня.
Лєсовий додає, що навіть якщо за підсумками місяця курс долара перевершить закладений в бюджет середньорічний курс у 40,7 гривні, то це не повинно викликати особливої паніки чи ажіотажу: Ринок "живий" й надалі за певних обставин можна буде спостерігати певне "відкочування" курсів, додав експерт.
Національний банк України встановив на понеділок, 3 червня, офіційний курс долара до гривні на рівні 40,54 грн/дол., таким чином, гривня послабилася на 4 копійки, порівняно з попереднім показником.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...