Аналітики впевнені: причиною того, що долар, кажучи по-авіаційному, "зробив гірку", стали відносно невдалі результати аукціону з продажу Мінфіном гривневих ОВДП минулого вівторка.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив:
"23 березня Мінфіном було продано цінних паперів всього на 6 млрд грн проти 14 млрд грн тижнем раніше. Причина – більш низька прибутковість, всього 9,5% відсотків річних, а не 11,5%, як раніше. Така прибутковість мало цікавить нерезидентів, валюту вони не здавали, щоб купити гривню, а на неї – ОВДП. Тому вийшов перекіс попиту та пропозиції валюти на міжбанківському ринку на користь попиту. Це одразу ж штовхнуло курс угору. Регулятор-Нацбанк його зростанню не перешкоджав".
А президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко каже, що такі низькі результати аукціонів бували і раніше, наприклад, 9 березня. Але цього разу ситуацією скористалися банки, які заробляють на перепродажі валюти.
"У середу вони почали розгойдувати курс, продаючи задорого дрібні партії валюти, і досягли успіху в цьому, – аналізує експерт. – Тому ми побачили таке помітне зростання курсу на міжбанківському ринку. Слідом за ним пішов і готівковий ринок".
На понеділок, 29 березня, Нацбанк встановив курс долара у 27,97 грн і 32,95 грн – за євро. Тому тим, хто інвестує в долар "в довгу", на рік і більше, варто купувати валюту саме на спаді курсу.
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...