Аналітики впевнені: причиною того, що долар, кажучи по-авіаційному, "зробив гірку", стали відносно невдалі результати аукціону з продажу Мінфіном гривневих ОВДП минулого вівторка.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив:
"23 березня Мінфіном було продано цінних паперів всього на 6 млрд грн проти 14 млрд грн тижнем раніше. Причина – більш низька прибутковість, всього 9,5% відсотків річних, а не 11,5%, як раніше. Така прибутковість мало цікавить нерезидентів, валюту вони не здавали, щоб купити гривню, а на неї – ОВДП. Тому вийшов перекіс попиту та пропозиції валюти на міжбанківському ринку на користь попиту. Це одразу ж штовхнуло курс угору. Регулятор-Нацбанк його зростанню не перешкоджав".
А президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко каже, що такі низькі результати аукціонів бували і раніше, наприклад, 9 березня. Але цього разу ситуацією скористалися банки, які заробляють на перепродажі валюти.
"У середу вони почали розгойдувати курс, продаючи задорого дрібні партії валюти, і досягли успіху в цьому, – аналізує експерт. – Тому ми побачили таке помітне зростання курсу на міжбанківському ринку. Слідом за ним пішов і готівковий ринок".
На понеділок, 29 березня, Нацбанк встановив курс долара у 27,97 грн і 32,95 грн – за євро. Тому тим, хто інвестує в долар "в довгу", на рік і більше, варто купувати валюту саме на спаді курсу.
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що призвело до значних втрат у садівництві. Найбільше постраждали абрикоси, також зазнали втрат вишня і черешня. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України. «За поперед...