Досягне важливої позначки: Українцям розповіли, що буде з курсом долара у 2024 році

У банківському секторі очікують, що до кінця 2024 року курс долара в Україні може сягнути 42,1 грн. Увечері ж 16 липня банки встановили вартість готівкової американської валюти на середньому рівні 40,93/41,45 грн (купівля/продаж). Обмінники - 41,04/41,56 грн, передають Патріоти України.

Про курсові очікування розповів OBOZ.UA голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов. Він зазначив: середньозважений курс долара у 2024 році очікується на рівні 40,7 грн.

"До кінця року ми ще побачимо курсові зміни. Адже ринок живий і з досить активними гравцями, головним серед яких є Національний банк України", – йдеться у повідомленні

Втім, зазначається, саме у зв'язку з роллю НБУ на валютному ринку малоймовірні будь-які катаклізми, які зведуть нанівець досягнення монетарної політики. За словами банкіра, регулятор реалізовуватиме стратегію на подальшу лібералізацію валютного ринку, поступово скасовуючи чинні обмеження.

"Крім того, відносна курсова стабільність у другому півріччі буде зумовлена тим, що Україна цього року отримає понад 37 млрд доларів зовнішньої макрофінансової допомоги, що дозволить покрити частину невоєнних видатків держбюджету, а власні міжнародні валютні резерви, обсяг яких у першому півріччі коливався від 35 млрд доларів до 42 млрд доларів дозволяють у разі невідкладної необхідності досить гнучко регулювати попит і пропозицію", – вважає Мамедов.

Офіційний курс різко виріс і досяг історичного рівня

Водночас Національний банк оновив офіційний курс долара на 17 липня до 41,26 грн. Чим не лише встановив історичний рекорд, а й перевищив значення курсу закладеного урядом до Держбюджету-2024 – 40,7 грн.

Проте варто пам'ятати: коливання офіційного курсу є звичайним явищем. Як уже пояснював голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), готівковий курс понад 40 грн/долар в Україні фіксувався ще у липні 2022 року. І після майже двох років ситуація на готівковому валютному ринку "ледве змінилася", зазначає нардеп.

Крім того, він нагадав: уряд при розрахунках проекту бюджету виходив із девальвації приблизно на 10% (42,1 грн/дол. на кінець року, 40,7 грн/дол. – середній за рік). Зараз курс навряд чи перевищує розрахунковий показник середнього року. А, враховуючи, що до цього він був нижчим, гривня все ще має запас міцності, щоб вписатися в бюджетний "прогноз".

За словами ж керівника департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталія Ваврищука, у короткостроковій перспективі в Україні все ж такине очікується різкої зміни курсу долара. Відповідно, немає сенсу скуповувати валюту, сподіваючись незабаром вигідно її продати.

"Звичайно, НБУ не дає жодних орієнтирів щодо динаміки та глибини можливої девальвації курсу, але на ринку склалося розуміння, що ці рухи навряд чи будуть різкими. Навряд чи ми бачитимемо різку зміну обмінного курсу за короткий проміжок часу", – резюмував експерт.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...