В Україні знизити рівень бідності можна, якщо кардинально підвищити розмір мінімальної заробітної плати. Про це розповіла вчена, кандидат економічних наук Людмила Черенько. Це сприятиме не тільки зростанню зайнятості, а й дозволить вивести частину зарплат із тіні, зростуть надходження до бюджетів різних рівнів, передають Патріоти України.
"Те, що може допомогти, – це кардинальне підвищення мінімальної зарплати. Підвищення мінімальної зарплати у вересні – це правильний крок, але дуже незначний. Ми бачили результат від підвищення мінімалки 2017-го. Тоді росли всі показники, це був просто вододіл. Отримали розкішний результат. Усе пішло вгору. Як саме підвищувати, потрібно обговорювати. Це складне питання", – розповідає Черенько.
Після підвищення мінімальної зарплати з 1600 до 3200 грн 2017-го доходи місцевих бюджетів зросли на 38%, податкові надходження в загальну скарбницю – на 23%. Крім того, це стимулювало зростання економіки додатково на 0,5% ВВП і дозволило збільшити бюджет Пенсійного фонду на 51 млрд грн.
Для прикладу, в Женеві мінімальна зарплата становить близько 4 тисяч євро, що дорівнює 72,8% від середньої. Якби таку пропорцію використовували б і в Україні, то в Києві (з огляду на середню зарплату в столиці) мінімалка мала становити 11,2 тис. грн.
Зараз же в Женеві українську мінімальну зарплату можна отримати всього за один день роботи. Правда, тут варто враховувати, що ціни в швейцарському місті в рази вищі. Наприклад, одна поїздка метро в українській столиці коштує 8 грн, а в Женеві – 92,8 грн.
Члени сімей українців, що мали особливі заслуги перед Батьківщиною та отримували щомісячну грошову виплату, після їхньої смерті отримуватимуть цю виплату рівними частинами. Йдеться про суму в розмірі мінімальної заробітної плати станом на початок кален...
Українці після досягнення певного віку мають право на доплати до пенсій. Розмір цієї надбавки становить до 570 грн на місяць. Про це йдеться в повідомленні ПФУ, передають Патріоти України. "Щомісячна компенсаційна виплата особам, які досягли, наприклад...